Кінбурн у вогні: за майже два роки великої війни – понад 200 пожеж на заповідній території

Кінбурн у вогні: за майже два роки великої війни – понад 200 пожеж на заповідній території

Автор: Марина Поліщук 15 Февр. 2024 09:00

Від початку повномасштабного вторгнення РФ на території Кінбурнської коси екологи зафіксували понад 200 пожеж – вогнем уражено майже 7 тисяч гектарів цінної землі. При цьому Кінбурнський півострів потерпає від вогню, спричиненого обстрілами, майже від самого початку військових дій.

Про це повідомили в Національному природному парку «Білобережжя Святослава» в соцмережі.

«На території Кінбурнської коси, що входить до складу Національного природного парку «Білобережжя Святослава», від початку повномасштабного вторгнення вогнем внаслідок обстрілів було уражено понад 6754,49 гектарів особливо цінних земель», – ідеться в дописі.

Зазначається, що станом на 13 лютого цього року на території природного парку на косі було зафіксовано 209 пожеж. Значна частина з них носить повторний характер, вражаючи одну й ту саму ділянку декілька разів.

Умовно кажучи, за майже 24 місяці війни на Кінбурнській косі щомісяця сталося до 9 пожеж, кожна з яких може тривати по кілька днів. 209 пожеж – це щонайменше 7 місяців безперервного горіння унікальної заповідної території…

«Обстріли, лісові пожежі, перекидання техніки, мінування – усі ці дії окупантів негативно впливають на природно-заповідний фонд Кінбурнської коси, адже страждають її унікальні флора та фауна», – повідомляють природоохоронці.

Моніторинг пожеж наукові співробітники НПП проводять на підставі аналізу даних дистанційного зондування Землі з комплексу супутників Sentinel-2.

Нагадаємо, що Кінбурнський півострів все ще залишається постійним місцем базування російських військових. Окупанти завдають Кінбурну величезної шкоди, крім того, звідти вони продовжують тероризувати населені пункти протилежного берега Дніпро-Бузького лиману. Останнім часом вони активізували застосування безпілотників задля розвідки та ударів по правому берегу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від чого залежить деокупація Кінбурнської коси та просування ЗСУ на Херсонщині – дві точки зору 

Фото: Facebook/Білобережжя Святослава

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів