По той бік Дніпро-Бузького лиману: окупанти посилили використання дронів з території Кінбурна
Ілюстративне фото

По той бік Дніпро-Бузького лиману: окупанти посилили використання дронів з території Кінбурна

Автор: Марина Поліщук 31 Янв. 2024 09:30

Окупований Кінбурнський півострів все ще залишається постійним місцем базування російських військових, звідки вони продовжують тероризувати населені пункти протилежного берега Дніпро-Бузького лиману. Останнім часом окупанти активізували застосування безпілотників задля розвідки та ударів по правому берегу.

Найбільше від дій російських терористів, що базуються на Кінбурні, потерпають Очаківська та Куцурубська громади Миколаївщини. Дістається також і Станіславській громаді Херсонщини.

Армія РФ продовжує з території Кінбурської коси та півострова використовувати артилерію та FPV-дрони. Але останнім часом ворог активізував застосування саме безпілотної авіації. Про це розповіла керівниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк у коментарі УНН.

«Останнім часом активізували застосування саме безпілотної авіації, маючи розуміння, що, підтягуючи артилерію на цей напрямок, вони фактично одразу втрачають її. Тому що після проведення обстрілу ми виявляємо їхню позицію і можемо по ній відпрацювати», – зазначила Гуменюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від чого залежить деокупація Кінбурнської коси та просування ЗСУ на Херсонщині – дві точки зору

Тому, за її словами, ворог намагається переорієнтуватися на застосування дронів.

«Їхня основна задача – терор Дніпро-Бузького лиману для того, щоб виключити залучення Миколаївських портів до навігаційної ініціативи. Вони продовжують терор протилежного берега Дніпро-Бузького лиману, а саме Очаківської та Куцурубської громад, звідки наші сили намагаються атакувати вогневі позиції, розгорнуті окупантами на Кінбурнській косі для того, щоб вибити їх звідти», – розповіла Гуменюк.

Жителі Станіславської громади теж помітили збільшення кількості ворожих дронів над своїми селами.

«Вони й раніше їх запускали. Але зараз рашистських безпілотників стало набагато більше. Причому з’являються вони над селом і вдень, і вночі. Десь по вулиці пройти чи проїхати вже страшно – таке відчуття, що переслідують кожного, хто рухається, щоб скинути вибухівку. Я перестала кудись виходити – поки що запаси дозволяють не ходити до магазину, тож сиджу вдома», – розповіла «Гривні» жителька одного із сіл Станіславської громади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «І тут прямо перед нами падає збитий ворожий дрон» – яке воно, життя на лінії фронту на Херсонщині 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів