Історії спротиву: презентовано ще одну книгу про реалії життя місцевих під час окупації Херсона

Історії спротиву: презентовано ще одну книгу про реалії життя місцевих під час окупації Херсона

Автор: Ян Ярчук 12 Листопада 2024 10:30

11 листопада відбулася презентація нової книги «Херсон 2022: з Україною в серці», щорозповідає про цивільний спротив жителів міста під час російської окупації у 2022 році. У виданні зібрано близько 20 особистих історій херсонців, які постали перед труднощами, проявили сміливість і патріотизм.

Авторами видання є херсонці, викладачі кафедри історії, археології та методики викладання Херсонського державного університету Галина Михайленко та Олександр Черемісін. Про це повідомляється на сайті ХДУ.

Символічно, що книга не лише присвячена, а й була презентована саме у другу річницю звільнення Херсона від російських загарбників – 11 листопада. Сам захід проходив в Івано-Франківську, куди релоковано університет, але чимало зацікавлених – близько 100 учасників – долучилися онлайн.

Це видання є логічним продовженням попередньої книги, виданої раніше, «Літопис цивільного спротиву Херсона у вимірах повномасштабної агресії росії проти України році», що зібрала 27 розповідей самовидців окупації за різним досвідом цивільного спротиву.

Презентувала видання одна з авторів – Галина Михайленко. Вона зазначила, що друга книга нараховує близько 20 історій жителів Херсона.

«Ми маємо історії людей, які різні за своєї соціальною приналежністю, професійною діяльністю. Крім того, ці люди представляють різні куточки Херсона, тож вони розповіли про події, що відбувалися, зокрема, і біля Антонівського мосту, Бузкового парку та по всьому місту», – прокоментувала авторка.

Херсонці ділилися історіями спротиву, розповідали про облаштування побуту в окупації, взаємодопомоги, спогадами про зустрічі з російськими військовими, виїзд з окупації, та, звісно, звільнення Херсона. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Херсон був, є і буде українським»: генерал-майор Михайло Драпатий записав відеозвернення до херсонців (відео)

Книга стала переможцем Всеукраїнського конкурсу «Книга року» у номінації науково-популярного видання. Її планують поширити серед бібліотек України, а також перекласти на англійську мову.

Головне фото з сайту віртуального музею російської агресії, у тексті - з сайту ХДУ 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів