«Така комунікація працює, і досить ефективно»: як поліція Херсонщини шукає свідків російських злочинів

«Така комунікація працює, і досить ефективно»: як поліція Херсонщини шукає свідків російських злочинів

Автор: Марина Поліщук 11 Листопада 2024 18:00

Правоохоронці Херсонщини регулярно публікують інформацію про воєнні злочини російських окупантів. Для розслідування цих справ потрібні свідки. Чи відгукуються люди? Щодо яких справ поліція зверталася до очевидців у листопаді?

«Гривна» періодично публікує оголошення про розслідування кримінальних справ щодо воєнних злочинів, учинених російськими військовими на території Херсонщини. Серед оприлюднених справ – розстріли, побиття та повішання мирних жителів області.

Уся ця інформація зібрана в телеграм-каналі слідчого управління ГУ Нацполіції в Херсонській області, за допомогою якого слідчі звертаються до очевидців. Також там публікують фото росіян, яких підорюють у злочинах. Чи отримують правоохоронці відгук?

Ось що розповів в інтерв’ю «Укрінформу» начальник відділу розслідування воєнних злочинів слідчого управління поліції Херсонщини Ігор Дем’янюк:

«Спершу я не дуже вірив у ефективність такої комунікації. Але зараз у нас дуже непоганий фідбек. Наприклад, саме завдяки цьому телеграм-каналу ми встановили кількох російських військовослужбовців по катівні ІТТ, ще одного – по катівні ГУНП.

У росіян була катівня в селищі Білозерка, і нещодавно ми викладали фото російських військових у їхній формі. Там цікава історія: вони фотографувалися в нашому ательє, фотограф після деокупації вийшов із нами на зв'язок і передав нам ці світлини. Нещодавно пише одна особа й каже: «Я трьох із них упізнав, вони мене на блокпості в Білозерці зупинили, три доби катували, потім випустили». Тому така комунікація працює, і досить ефективно».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правоохоронці розслідують загибель 1547 жителів Херсонщини, які стали жертвами російських терористів

У світі воєнні злочини розслідують зазвичай після закінчення бойових дій. В Україні – зовсім інша ситуація. Херсонські правоохоронці вже третій рік роблять це під час війни, стикаючись з купою проблем.

«По-перше, ці злочини вчиняються в умовах неочевидності, по факту – на окупованих територіях, окрім масованих обстрілів деокупованих регіонів. Це коли ти не можеш виїхати на місце подій, зафіксувати якісь сліди злочинів. Тобто, як правило, ми зараз розслідуємо злочини, вчинені на території Херсона та всієї звільненої частини області ще 2 роки тому. Це великий зазор по часу, що тягне за собою певні наслідки.

Друга велика проблема – більшість цих злочинів вчиняють громадяни Росії, і встановити їхні особи дуже складно. Це не наші громадяни, коли ми можемо знайти документи, паспортні дані. Але все ж ми це робимо. Шляхи й методи не будемо розказувати, бо росіяни теж слухають, спостерігають, як ми працюємо», – розповів Ігор Дем’янюк.

Що важливо, чимало інформації, необхідної для розслідування воєнних злочинів росіян, надходить саме з окупованих територій, зокрема й Херсонщини.

«Близько половини інформації, яку ми вносимо до ЄРДР (Єдиний реєстр досудових розслідувань, – ред.), – це звернення громадян, що проживають на підконтрольній Україні території, яким про злочин повідомили родичі чи друзі з тимчасово окупованої. Є месенджери підрозділів поліції, відомча електронна пошта, куди надсилають повідомлення з окупації. Щодо воєнних злочинів, то ми також отримуємо інформацію через соцмережі», – розповів заступник начальника слідчого управління поліції Херсонщини Чермен Тускаєв у тому ж інтерв’ю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Для нас Стремоусов офіційно не загинув»: поліція Херсонщини розслідує 444 кримінальні справи щодо колаборантів

Далі – декілька справ, оприлюднених у листопаді цього року відділом розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту, слідчого управління ГУ Нацполіції в Херсонській області. У межах розслідування для збору доказів поліція звертається за допомогою до очевидців. 

Увага! Фото 18+, містять чутливий контент.

ВИСОКОПІЛЛЯ. У період з 16 по 18 березня 2022 року військовослужбовці РФ, перебуваючи в селі Високопілля Бериславського району, за невстановлених обставин спричинили колото-ріжучі тілесні ушкодження місцевому жителю віком 41 рік, внаслідок чого останній помер. 

ХЕРСОН. У денний час 27 квітня 2022 року за адресою: м. Херсон, вул. Академіка Тарле, 2, російські окупанти розстріляли з автоматичної зброї чоловіка 39 років.

ЧОРНОБАЇВКА. Із 24-го по 28 лютого 2022 року військовослужбовці РФ, перебуваючи на околиці села Чорнобаївка Херсонської області, з боку перехрестя об’їзної дороги розстріляли з вогнепальної зброї десятьох місцевих жителів, а саме чоловіків віком від 23 до 53 років.

МИРОЛЮБІВКА. 6 березня 2022 року близько 12:00 військовослужбовці РФ, рухаючись на броньованій техніці повз село Миролюбівка Херсонського району, розстріляли з автоматичної зброї легковий автомобіль «ВАЗ 2199» червоного кольору. У результаті загинули жителі села Миролюбівка: чоловік віком 51 рік та жінка 45 років.

ЧАПЛИНКА. 6 жовтня 2022 року військовослужбовці РФ у невстановленому місці в селищі Чаплинка Каховського району спричинили вогнепальне поранення місцевому жителю, чоловікові віком 37 років, від якого 8 жовтня він помер у лікарні.

ХЕРСОН. 19 квітня 2022 року близько 10:00 військовослужбовці РФ, перебуваючи на перехресті вулиці Миру та Бериславського шосе в Херсоні, зі стрілецької зброї заподіяли тілесні ушкодження місцевому жителю віком 37 років, внаслідок чого останній помер. 

***

Поліція звертається до свідків або очевидців зазначених подій:

«Якщо ви володієте будь-якою інформацією, або були свідком вищевказаної події, просимо звертатись сюди @Warcrimes_Police_KhS_UA_bot

Або пишіть у коментарі, і ми з вами зв’яжемось! Поліція піклується про забезпечення безпеки осіб, від яких надходить інформація, тому гарантуємо конфіденційність листування».

Головне фото ілюстративне: twitter.com
Фото в тексті – з телеграм-каналу «Воєнні злочини в Херсонській області» 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів