Віктор Бутенко, який раніше жив у Херсоні, після окупації міста у 2022 році разом із родиною був змушений переїхати до Одеси. Там він знайшов роботу в Державній службі з надзвичайних ситуацій (ДСНС), де вже півтора року працює водолазом-піротехніком.
Взагалі свою кар’єру чоловік починав у мореплавстві, був судноводієм. І лише, коли переїхав до Одеси, то приєднався до команди ДСНС. Спершу працював на посаді водолаза, але згодом став водолазом-піротехніком, і наразі виконує складні та небезпечні завдання на воді. Нещодавно історію херсонця розповіли у проєкті «Обличчя війни» на «Першому міському».
«Вода – моя стихія. Я вже багато років на воді, сьогодні ми маємо сучасне обладнання, таке як квадроцикли та катери, які дозволяють нам ефективно допомагати людям у морі», – ділиться херсонець.
Для Віктора найбільше задоволення в роботі приносять моменти порятунку людей.
«Коли ми доставляємо людей на берег – це найприємніше відчуття», – каже він.
У 2022 році, після підриву Каховської ГЕС, Віктор разом із колегами працював Херсоні, у Корабельному районі, що тоді був затоплений. Вони евакуйовували людей і тварин, а також доставляли їжу та воду постраждалим містянам. Згодом Віктор також працював у Снігурівці на Миколаївщині.
Часто доводилося діяти швидко: люди повідомляли адресу, і співробіники ДСНС одразу вирушали на місце, де інколи вода сягала навіть другого поверху будинку. Віктор згадує, що іноді доводилося заходити в затоплені будинки через вікно, аби допомогти людям сісти в катер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Такої кількості мін ніколи в житті не бачив»: житомирський сапер – про розмінування Херсонщини
Щоб підтримувати готовність до будь-яких ситуацій, команда водолазів-саперів проходить тренування двічі на тиждень. Зазвичай заняття проводяться в морі, а за несприятливих погодних умов — у барокамерах. Такі регулярні тренування гартують як фізично, так і морально, готуючи до складних завдань, що можуть виникнути під час виконання служби.
Фото: скриншот з відео Першого міського