Літопис спротиву Херсона: вийшла книга, в якій зібрані реальні історії життя херсонців під час окупації

Літопис спротиву Херсона: вийшла книга, в якій зібрані реальні історії життя херсонців під час окупації

Автор: Марина Поліщук 13 Янв. 2024 08:45

Вийшла друком ще одна книга про окупацію Херсона російськими загарбниками в 2022 році. Видання має назву «Літопис цивільного спротиву Херсона у вимірах повномасштабної агресії Росії проти України у 2022 році» та присвячене першій річниці деокупації міста.

Автор книги – доктор історичних наук, професор кафедри історії, археології та методики викладання Херсонського державного університету Олександр Черемісін.

«Вийшла з друку книга, але не про мене. Про Херсон і херсонців. Словами херсонців, досвідом, спротивом окупації. Довгий час називалися незламними, а відтепер із ачівкою "безсмертні". Маю надію, що наступні покоління зможуть засвоїти цей урок. Слава ЗСУ!!! Слава Україні!!! Боже бережи херсонців!»написав у соцмережі науковець про книгу.

Олександр Черемісін та його книга

Основу видання склали історії очевидців окупації Херсона – до першої річниці визволення міста було задокументовано 27 інтерв’ю з херсонцями, які були безпосередніми учасниками подій, розповів на своїй сторінці у Facebook ректор ХДУ Олександр Співаковський.

На початку 2023 року за ініціативи очільника ХДУ було створено науковий колектив, який проводить науково-дослідну роботу «Окупація та визволення Херсона: Антонівський міст, Бузковий гай, героїзм цивільного спротиву». У межах цього дослідження і були записані інтерв’ю.

«Згадую, як сам давав таке інтерв’ю, дуже складне завдання. Деякі події стираються з пам’яті, щось переосмислюється з часом, тому так важливо було зробити це дослідження по гарячих слідах, зафіксувати деталі, які допоможуть надалі писати правдиву історію спротиву», – зазначив ректор ХДУ.

Представлені в книзі історії херсонців відтворюють також і ті моменти, які слабко задокументовані, не потрапили в об’єктиви відеокамер і не збереглися на фотографіях. Саме в такий спосіб можна передати всю повноту драми, пережитої херсонцями.

«Ми не зупиняємось, продовжуємо досліджувати події війни, окупації, спротиву, визволення, бо вважаємо це однією з місій університету, нашим внеском у творення сучасної історії України та Херсонщини», – підкреслив Олександр Співаковський.

Як повідомляла «Гривна», на початку грудня 2023 року з друку книга «Я, Фокс і окупація» херсонського письменника Олександра Меньшова. На жаль, сам автор про це не встиг дізнатися – відомий херсонець загинув у листопаді біля Бахмута при виконанні бойового завдання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Тисячі історій людей, про які треба писати»: американська журналістка живе в Херсоні та документує всі події

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів