«Іди та роби щось!»: психолог з Херсона – про спротив в окупації та бажання допомогти військовим

«Іди та роби щось!»: психолог з Херсона – про спротив в окупації та бажання допомогти військовим

Автор: Ганна Власенко 10 Февр. 2024 14:40

Психолог Олександр Геращенко під час окупації Херсона чинив спротив російським військовим. Чоловік ходив на мітинги, розвозив гуманітарну допомогу. Наразі він переїхав до Києва та розробляє методику допомоги українським військовим, пише Суспільне.

До вересня 2022 року Олександр жив з дружиною в окупованому на той час Херсоні. Виїхати на підконтрольну територію вирішив напередодні псевдореферендуму. Чоловік розповів, що чинити опір та протидіяти окупації у Херсоні його надихнула дружина.

За його словами, коли у березні російські окупанти зайшли у Херсон, він не розумів, що робити.

«Я дістав свою дружину емоціями. Тобто ми не розуміємо, що робити, а емоцій багато. І вона мені видала такий жіночий ультиматум: «Що ти обурюєшся біля телевізора? Йди та роби щось!», — згадує Олександр.

Читайте також: «Найважче в роботі – бачити смерть людей» – історія рятувальника з Білозерської громади

У той день, коли російські військові привезли на площу Свободи у Херсоні гуманітарну допомогу, він теж був на площі.

«Ті почали кликати людей — підходьте, ми вам роздаємо продукти. І тут прийшла ідея, що треба скликати тих, хто проходить вулицею, почати якось протистояти. І я почав зупиняти хлопців, казати, що не можемо ж ми мовчати! В мене є прапори, кажу, покажімо їм, що ми Україна, і хлопці підтримали», — розповів херсонець.

 

Олександр Геращенко (зліва у червоній куртці в окулярах) на мирному мітингу проти окупації, березень 2022 року. Фото: Олександр Геращенко

Він розповів, що разом із Сергієм Павлюком через соцмережі закликали херсонців прийти на площу Свободи на наступний мітинг.

«Думали, може, ще десяток-другий людей прийде. Коли наступного дня я вийшов на майдан і побачив, що там декілька тисяч людей вийшли — я здивувався, чесно. Ми почали самі, росіян не було, вони приїхали десь через годину або півтори — їм, мабуть, доклали, що люди зібралися на площі, скандують, з українськими прапорами, пісні співали. І ці події розвивалися далі. Чим більше військові РФ намагалися нас залякати, тим більше люди обурювались і замість того, щоб тікати, вони йшли на них», — говорить Олександр.

Коли відкрито виходити на мітинги стало небезпечно, почали таємно допомагати українським військовим, розповів психолог.

«Були знайомі військові, зв'язалися з хлопцями, питали чим можемо допомагати, та щоб давали координати. І ми їздили по місту, виясняли, де є військові», — розповів він.

Після переїзду до Києва Олександр Геращенко почав розробляти методику допомоги військовим. 

 

Психолог Олександр Геращенко у Києві працює над методикою допомоги українським військовим, лютий 2024 року. Фото: Суспільне Херсон

«Стріляти — я не знаю, чи зміг би, бо зір, і не вмію, бо я в армії не служив. Але я можу допомогти, бо я хороший фахівець із психології, гіпнотерапії, я можу допомагати українським військовим», — розповів психолог.

Наразі у Києві чоловік працює над методикою, яку можна було б застосувати у реабілітації українських військових, адже має досвід із наданням психологічної допомоги та може знімати біль за допомогою гіпнотерапії.

Читайте також: Неймовірна сила духу та жага до життя: історія добровольця із Херсона, який самотужки воював 46 днів у ворожому тилу

На головній світлині: мітинг у Херсоні проти російської окупації, березень 2022 року. Фото: Олександр Геращенко.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів