Гроші

Гроші "ОПЗЖ": як змінилися статки херсонських депутатів під час повномасштабної війни

Автор: Юрій Лобачов 03 Мар. 2024 14:00

"Опозиційна платформа - За життя" - заборонена нині політична партія, яка зібрала під своє крило здебільшого проросійських політиків та відвертих зрадників України. У Херсонську міськраду на останніх виборах у 2020 році під прапором "ОПЗЖ" зайшли 9 депутатів, одна з яких минулого року склала достроково свої повноваження. 

"Гривна" продовжує показувати як змінилися статки обранців під час повномасшатбної війни.

Очільник фракції в ЗСУ

Очолює фракцію "ОПЗЖ" у міськради депутат Юрій Стельмашенко, який за свою кар'єру встиг попрацювати в бізнесі, комунальному підприємстві "Гарантія", побути районним депутатом, чиновником обласної адміністрації та міськради. Був заступником Колихаєва. Нині є військовослужбовцем та радником голови Херсонської облради, про що вказано в його декларації за 2022 рік. ЗМІ називають відомого шведського бізнесмена Карла Стурена покровителем депутата.

Стельмашенко задекларував квартиру у Херсоні, власницею якої є його дружина Марина. Це вся нерухомість в декларації депутата. Дружина Стельмашенко також володіє автомобілем BMW 740XI 2019 року випуску, який було придбано у 2021-му за понад 1,5 млн гривень. Свій автомобіль Toyota Land Cruiser 200 депутат продав за 1,6 млн гривень у серпні 2022 року. 

Загальний дохід Юрія Стельмашенко у 2022 році склав (окрім 1,6 млн гривень за проданий автомобіль) майже 371 тисячу гривень - зарплата військового та радника голови Херсонської облради. Дружина заробила 13500 грн. Задекларував депутат 1,5 млн гривень готівкою, 12 евро та 3,2 тисячі гривень на банківських рахунках. Марина Стельмашенко має на своїх рахунках понад 87 тисяч грн. 

Без майна та з мільйонними боргами

Олена Мазур - одіозна депутатка, яку постійно супроводжували різні скандали, пов'язані з МАФами та сферою ЖКГ на посадах в Інспекції з благоустрою, комунальному підприємстві "Херсонський міський центр земельно-майнових відносин” та заступниці міського голови. У 2020 році навіть в кабінеті Мазур в міськраді СБУ проводили обшук у справі про розтрату коштів в КП "Херсонський міський центр земельно-майнових відносин”. Остання посада - в.о. директора департамента міського господарства та начальник управління житлового господарства, звідки вона начебто була звільнена. Однак, судячи з відповіді журналістам видання "Гривна" від Херсонської МВА, Олена Мазур продовжує обіймати цю посаду в міській раді. Наразі відомо, що чиновниця та депутатка переїхала до Одеси. Щоправда в останній декларації вона цього не вказала. 

ЧИТАЙТЕ ПО ТЕМІ:
- Як змінилися статки депутатів Херсонської міськради від "Європейської солідарності" під час повномасштабної війни з рф
- Які статки мають депутати, яких до Херсонської міськради привела партія гауляйтера Сальдо

Задекларувала Олена Мазур користування житловим будинком у Херсоні, який належить її родичу Олександру Амбарцумову. Ймовірно, це батько депутатки. Є в користуванні депутатки й автомобіль Toyota Highlander 2014 року випуску, який надала, як вказано в декларації, компанія "Тайота Авто Плаза" (саме так й вказано в декларації Мазур). Ймовірно, мова про фірму екс-депутата міськради та соратника Мазур Валерія Боржкова "Авто-Плаза". 

Заробила Олена Мазур у 2022 році загалом майже 206 тисяч гривень в Інспекції з благоустрою та департаменті міського господарства. Судячи з відповіді Херсонської МВА, яка є у розпорядженні видання "Гривна", у 2023 депутатці було виплачено ще 80 тисяч гривень зарплати. Жодних заощаджень Олена Мазур не має. Однак є кредити, які, судячи з даних у декларації, вона не збирається віддавати. А мова про понад 2,5 млн гривень, отримані в Приватбанку та Фідобанку у 2006 та 2007 роках. 

Звільнені чиновники хочуть повернутися на посади 

Наступний депутат-чиновник від "ОПЗЖ" - Олексій Заболотний. До вересня 2022 року він обіймав посаду начальника управління молоді і спорту Херсонської міської ради. Декларації за 2022 та 2023 роки на момент написання цього матеріалу він не подавав. Лише відомо, що Олексій Заболотний судився минулого року з Херсонською міськрадою. Однак, Одеський окружний адміністративний суд відмовив депутату в поновленні на посаді. 

Остання декларація Заболотного за 2020 рік, де вказана частка власності квартири у Херсоні та зарплата і дохід від продажу "рухомого майна" на загальну суму 326 тисяч гривень. 

Подібна ситуація з деклараціями у Костянтина Сивака - колишнього начальника Державної екологічної інспекції Південного округу та співвласника компанії "Ремпобуттехніка-Херсон". У листопаді 2022 року його було звільнено з посади. В 2023 році Сивак вирішив відновитися в екоінспекції через суд, але невдало. 

Як пише сайт "МОСТ", посилаючись на власні джерела, Сивак весь період окупації прожив у Херсоні та розглядався окупантами як кандидат на посаду директора департаменту екології окупаційної військово-цивільної адміністрації, а потім на посаду “міністра екології” окупаційної влади, але призначення не відбулося.

Покинув "ОПЗЖ" до того, як це стало мейнстрімом

Екснардеп, власник великого будівельного бізнесу, який опинявся під прицілом правоохоронних органів через корупцію та мільйони гривень та вже колишній працівник Держпродспоживслужби - все це про Михайла Опанащенко, який у грудні 2020-го вийшов з партії та фракції "ОПЗЖ". 

У декларації за 2022 рік депутат міськради задекларував у своїй власності 5 земельних ділянок у селі Посад-Покровське та комплекс виробничих споруд у Херсоні. Дружина Опанащенко володіє двома земельними ділянками в Голій Пристані, орендує у міськради Херсона землю, квартиру і два комплекси нежитлових споруд у Херсоні. 

Автопарк депутата складається з двох автомобілів - Toyota Camry 2008 року випуску та Daewoo Sens 2004-го. Також Михайло Опанащенко володіє житловим причіпом Caravans 1980 року випуску. Дружина має у власності Hyundai H-200, Lexus RX350 та LS460L. 

Дохід депутата у 2022 році склав майже 80 тисяч гривень. Дружини - 290 тисяч грн (дохід від надання майна в оренду). Має родина Опанащенко суттєві заощадження - 3,1 млн гривень, майже 105 тисяч доларів США та понад 48 тисяч євро готівкою. Ще понад 5 тисяч гривень та близько 4500 доларів на банківських рахунках. 

Дорожник-фігурант "Миротворця"

Мкртчян Тігран - людина яка пов'язана з будівельним бізнесом. Компанія його родини ТОВ “Кайсар, ЛТД" регулярно отримувала підряди на ремонти доріг. В лютому 2022 року Мкртчян отримав протокол через неподання вчасно декларації. До слова, немає на порталі НАЗК й свіжих декларацій депутата, тому сказати про те, як змінилися його статки ми поки не можемо. 

Варто додати, що Тігран Мкртчян фігурує на сайті "Миротворець", де зазначено, що він добровільно пішов на співпрацю з російськими окупантами. Однак, про це немає згадок в судовому реєстрі або базах МВС та СБУ. Тому підтвердити цю інформацію офіційно ми не можемо. На тому ж "Миротворці" вказано, що Мкртчян міг виїхати з Херсона до Києва. 

Придбання автомобіля під час війни

Наталія Устинова - мати одіозного екс-регіонала Єгора Устинова склала мандат минулого року. З 2008 року працює на посаді директорки Хесонської гімназії №1. Наразі Устинова проживає в Києві, де паралельно працює фахівцем у міському територіальному центрі соціального обслуговування. 

За час повномасштабної війни з росією вже колишня депутатка не придбала нової нерухомості. В її власності є дві квартири у Херсоні, земельні ділянки та будинки в Залізному Порту та селищі Дніпровське. 

Чоловік Наталії Устинової їздить на Ford Mondeo 2017 року випуску. А ось сама Наталія стала минулого року власницею Ford Focus 2017 року, не вказавши вартість такого придбання. Однак, на вторинному ринку середня ціна такої автівки 350-400 тисяч гривень. 

У 2023 році Наталія Устинова отримала наступний дохід - 364 тисячі гривень зарплати директора херсонської гімназії, 91,5 тис грн пенсії, 157 тисяч гривень зарплати від київського центру соцобслуговування, 36000 грн допомоги для ВПО та 3,5 тисячі гривень інших доходів. 

Родина Устинових мають готівкові заощадження. Сама Наталія задекларувала 45 тисяч доларів США готівкою. Її чоловік - 70 тисяч доларів. 

Зрадники-втікачі

Давні соратники гауляйтера Херсонської області володимира сальдо - Альона Ротова та Ігор Житченко. Обидві персони дуже відомі у місцевих політичних колах і не приховували своєї проросійської позиції. Тому ніхто не здивувався, коли Ротова та Житченко почали співпрацювати з рашистами під час тимчасової окупації Херсона. 

Зокрема, Ігор Житченко продовжив очолювати КП "Херсонелектротранс", налагодив роботу підприємства під час окупації, перереєстрував його за російським законодавством. Та й сам Житченко отримав російське громадянство, судячи по записам в російських реєстрах. За даними наших джерел, до осені 2022 року депутат проживав з родиною в Олешках, де його родина має будинок. Де наразі перебуває Ігор Житченко, невідомо. 

Альона Ротова отримала від СБУ підозру в державній зраді у червні 2022 року. За даними слідства, з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну вона добровільно контактувала з представниками ФСБ РФ. На вимогу загарбників складала списки з установчими даними місцевих українських патріотів. Також Ротова зберегла свій бізнес під час тимчасової окупації. Як повідомили ЗМІ, у 2022 році їй вдалося виїхати за кордон.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів