У Тарутинському степу на Одещині відбувся черговий випуск хом’яків звичайних. Це частина проєкту громадської організації «Rewilding Ukraine», що допомагає відновлювати природу та повертає дикі види тварин у степові ландшафти.
Це вже третій випуск хом’яків у степ, попередні два відбулися відбулися у 2022 та 2023 роках, а наступний запланований на 2025 рік.
Про це повідомляє «Rewilding Ukraine».
Наразі 13 пухнастих «переселенців» уже оселилися в спеціальних вольєрах, де для них облаштували штучні нори. Хом’яки приїхали з Центру відновлення рідкісних гризунів Київського зоопарку, де їх розводять, щоб повернути в природу.
«Хом’яки добре акліматизуються у своїх вольєрах, – розповідає спеціаліст Центру відновлення та реінтродукції рідкісних гризунів Київського зоопарку Михайло Русін. – Цей останній випуск є ще одним важливим кроком, щоб забезпечити майбутнє цього важливого виду та створити його процвітаючу популяцію в Тарутинському степу».
Через кілька тижнів вольєри відкриють, щоб випустити тварин у дику природу. Після випуску за хом’яками продовжуватимуть спостерігати, щоб переконатися, що вони добре адаптуються до нової домівки.
«Діяльність цих маленьких гризунів, які колись були широко поширені в Україні, сприятиме створенню більш дикого та екологічно здоровішого степового ландшафту, відновленню місцевих харчових ланцюгів і збільшенню біорізноманіття, а також розвитку екологічного туризму», – пишуть на сайті «Rewilding Ukraine».
У 2009 році вид був занесений до Червоної книги України, а також має статус критично зникаючого виду у Червоному списку МСОП.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кажани гинуть, птахів стало менше: як вибухи впливають на тваринний світ Херсонщини
Хом’яки – не єдині жителі степу. У Тарутинський степ вже повертають куланів, ланей та степових бабаків. Зокрема, нещодавно «Гривна» писала, що там випустили дві групи степових бабаків. До того ж восени 2022 року там оселили групу з восьми степових бабаків (3-х самців та 5-ти самок). Наразі ж вони вже сформували колонію та мають потомство. Так, у 2022 році команда «Rewilding Ukraine» зафіксувала шість дитинчат бабаків в одній родині, а також ще декілька в наступні роки.
На сайті «Rewilding Ukraine» зазначається, що цей проєкт є частиною великого плану – створення національного природного парку «Буджацькі степи», що дозволить захистити ці унікальні території та їх мешканців на довгі роки вперед.
Фото: «Rewilding Ukraine»
Тэги: