Головне – зберегти всі документи. Як українцям захистити своє майно в окупації?
Ілюстративне фото

Головне – зберегти всі документи. Як українцям захистити своє майно в окупації?

Автор: Марина Поліщук 22 Май 2023 09:10

«Гривна» вже неодноразово повідомляла, що на окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей окупанти відбирають нерухомість українців, проводячи так звану «націоналізацію». Вони віджимають у власників промислові підприємства та об’єкти малого й середнього бізнесу. Привласнюють і приватне житло українців. Що робити населенню на окупованих територіях? 

Депутатка Запорізької міської ради та адвокатка Регіна Харченко у коментарі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» зазначає, що жителям окупованих територій важливо зберегти всі можливі українські документи, які засвідчують право власності на житло та інші об'єкти.

«Якщо ви маєте об'єкти на рухомості або бізнес, що б то не було, то перша ваша задача – це вивести з окупованої на безпечну територію всі документи, які можуть підтвердити ваше право власності, право користування або право володіння. Тобто всі уставні документи, усі договори купівлі-продажу, усі витяги з реєстру речових прав на нерухоме майно, печатки, все-все-все, електронні цифрові підписи, усе, що може свідчити документально щодо, наприклад, ця земельна ділянка, чи це приміщення, чи цей гараж, чи цей склад, чи ця квартира є вашою», – пояснила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Особлива цінність – об'єкти курортної сфери». У кого на Херсонщині окупанти відбирають майно

Поки триває окупація, Україна не може забезпечити непорушність права власності. Утім, після звільнення територій усе майно повернеться до їхніх власників, каже юристка.

«Те, що там зараз відбувається безлад, ну це зрозуміло, бо сперечатися з людиною, яка має автомат, неможливо. Але треба поставити собі задачу зберегти всі можливі документи», – зазначила Харченко.

Заяв до українських правоохоронних органів з приводу привласнення житла окупаційною владою робити немає сенсу, додала вона.

«Я як юрист не бачу необхідності зараз подавати якусь заяву, що це якось захистить реально права власника. Воно не захистить. Захистить тільки той факт, що ви матимете при собі необхідний пакет документів і після звільнення ви зможете приїхати до себе. І держава України це визнала ще до цієї ситуації з окупацією», – наголосила юристка.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів