«Гайки закручуються»: щоб виїхати з ТОТ Херсонщини, людина має прийняти для себе складне рішення – взяти паспорт рф

«Гайки закручуються»: щоб виїхати з ТОТ Херсонщини, людина має прийняти для себе складне рішення – взяти паспорт рф

Автор: Ганна Власенко 12 Февр. 2024 13:40

Окупанти продовжують тероризувати мирне населення на тимчасово окупованій частині Херсонщини. За даними українського підпілля, нещодавно загарбники провели низку рейдів, під час яких в невідомому напрямку вивезли до 20 місцевих жителів у підозрі в «нелояльності». Родичам не повідомляють, де наразі утримують цих людей та про причини затримання.

Співзасновник громадської організації «Південна стратегія розвитку» Станіслав Трошин розповів «Новинам Приазов’я», що на окупованій частині Херсонщини зараз справді відбувається нова хвиля утисків.

«У грудні до нас повернулася низка людей, які були затримані ще в окупованому Херсоні, за різними химерними звинуваченнями. І зараз їх у різний час на лівобережжі відпустили росіяни. Але вони не мали довгий час змоги повернутися в Україну. І зараз такі люди повертаються і ми маємо трохи інформації про те, що там відбувається. Насправді, дійсно ці гайки закручуються, тому що навіть ті останні люди, які не брали російських паспортів на лівобережжі, не можуть далі протистояти цьому», – розповів Трошин.

Читайте також: Псевдовибори на лівобережжі Херсонщини: окупаційний виборчком заявив про проведення обходу виборців

За його словами, більшість жителів лівобережної Херсонщини вже виїхали - частина регіону, що біля Дніпра, вже напівпорожня. Це населені пункти, які постраждали найбільше від катастрофи на Каховській ГЕС.

«Якщо ми говоримо про районні центри колишні і центри громад біля Сиваша і біля Чорного та Азовського морів, то там теж залишилося 20-40% населення. Абсолютно більшість з них вже нікуди не поїде, бо це люди, які не можуть самостійно пересуватися, або люди, яким просто нема куди їхати, або ті, які знайшли себе в цих нових умовах. Порівняно з іншими населення цих громад в середньому постарішало у два рази. Середній вік там зараз, я думаю, 60+», – зауважив Трошин.

Він також повідомив, що виїхати з окупації коштує від 300 до 500 доларів. Люди мають проїхати низку російських блокпостів, що також ризиковано. На кожному з них їх ретельно обшукують і допитують.

«Це переїзд по маршруту від Чаплинки, Каланчака, Генічеська, Новотроїцького, до КПП Колотилівка – це єдине КПП, яке працює між Україною і Росією в Сумській області. Звісно, всі пасажири цих мікроавтобусів інструктуються про те, що всю дорогу через ці блокпости на Херсонщині, в Запорізькій області, в Мелітополі, в Донецькій області, в Маріуполі, вони мають говорити, що вони їдуть на велику російську землю. Як кажуть їм перевізники, щоб ці блокпости не мали такої інформації про те, що вони збираються на підконтрольну владі України територію повертатися», – повідомив громадський діяч.

Також ці люди мають мати при собі російські документи, бо їх ніхто не пустить на територію РФ.

«Тобто, це людина має прийняти для себе складне рішення – взяти російський паспорт, оформити його і з ним вже виїжджати», – пояснив Трошин.

Читайте також: Незламні Олешки: як живе місцеве населення серед російських окупантів

Фото ілюстративне з відкритих джерел.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів