Експеримент із дистанційним обстеженням зруйнованого житла на ТОТ продовжено лише на папері
Ілюстративне фото з відкритих джерел

Експеримент із дистанційним обстеженням зруйнованого житла на ТОТ продовжено лише на папері

Автор: Євген Веселов 11 Июня 2024 13:00

Жителі стертих ворогом з обличчя землі міст, містечок, сіл та селищ, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях України, наразі позбавлені можливості отримати грошові компенсації на придбання нового житла. Надією був пілотний проєкт зі супутникового обстеження, який запрацював в окупованому Мелітополі. Але наразі проєкт далі не рухається.

Як повідомляла «Гривна», пілотний проєкт розпочали восени 2023 року – для проведення експерименту обрали Мелітополь. Суть полягає у використанні дистанційного зондування, яке передбачає отримання даних про поверхню Землі методом аерофотозйомки або шляхом спостережень і вимірювань із космосу. Уряд повідомляв, що перші 4 заявники вже отримали компенсації за програмою «єВідновлення».

Наприкінці квітня 2024 року народний депутат Володимир Мороз поставив це питання тепер уже колишньому віцепрем'єр-міністру з відновлення України – міністру розвитку громад, територій та інфраструктури Олександру Кубракову. Якщо коротко переказати його відповідь, то проєкт перспективний, але коштів на його поширення на інші громади, які знаходяться на ТОТ та мають повністю зруйноване житло, немає. Адже йдеться про десятки тисяч звернень людей з Мар’янки, Авдіївки, Бахмута (на головній світлині)

До цього переліку херсонці можуть додати вже повністю зруйновані, наприклад, Кринки на лівому березі Дніпра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Село, що залишилося лише на карті та в спогадах: Кринки сьогодні – вигляд з висоти (відео)

Тож поки надії немає, а люди, які точно не мають іншого житла, тепер вимушені винаймати його. Та ще й в умовах, коли більшість ВПО позбавили навіть права отримувати кошти.

Пана Кубракова звільнено місяць тому, заміну йому так і не знайшли, а саме міністерство, як повідомлялося, хочуть розділити на два.

Як стало відомо 10 червня, заявив про своє звільнення з посади голови Держагентства відновлення за власним бажанням і Мустафа Наєм. Причину він вказав у тому, що, починаючи з листопада 2023-го, його команда почала стикатися з постійною протидією з боку Кабміну та створенням штучних перешкод в роботі. Зокрема йшлося і про програму відновлення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відбудова Посад-Покровського на паузі: в Держагентстві відновлення розкрили причини

Отже, поки до керма прийдуть нові люди та розберуться зі справами в міністерстві та агентстві, ще пройде час. І не факт, що безхатьки зі сходу та півдня країни, які тисячами поневіряються по світу через війну та окупацію, зможуть на щось розраховувати через відсутність у держави коштів.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів