«Для тварин то був жах»: еколог розповів про наслідки пожежі в нацпарку на Одещині

«Для тварин то був жах»: еколог розповів про наслідки пожежі в нацпарку на Одещині

Автор: Ян Ярчук 15 Липня 2024 15:30

Нещодавно в Національному природному парку «Тузлівські лимани» поблизу села Лебедівка спалахнула потужна пожежа. Співробітники нацпарку вже провели перші обстеження і говорять, що збити для природи неймовірні, а тварини й птахи пережили справжній жах.

Про причини пожежі та наслідки для природи розповів співробітник нацпарку «Тузлівські лимани», еколог Іван Русєв. За його словами, причиною пожежі є те, що жінка, яка готувала шашлики, викинула вугілля на рослинність нацпарку. Він також наголосив, що вона буде притягнута до відповідальності.

Впоратися з пожежею вдалося вже ближче до ночі, для цього було залучено 5 пожежних машин, також рятувальним допомагали співробітники нацпарку та місцеві жителі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коричнева вода з маслянистою плівкою: еколог пояснив, що не так з озерами в нацпарку Одещини

Протягом наступних двох днів працівникам нацпарку ще довелося працювали з ранцевими вогнегасниками там, де тліли коріння.

Пташенята фазана, які вилупилися у день пожежі

Іван Русєв говорить, що зараз триває процес розрахунків, але збитки для природи неймовірні.

«Тільки на перший погляд, можна сказати, що для тварин то був жах. Згоріли десятки кладок фазанів, крапів’янок, дроздів та інші. Особливо багато згорілих мушлей, їх десятки тисяч, серед яких цепея австрійська, виноградний равлик – масові наземні молюски у нацпарку. Число їх у природних біотопах сягає десятки тисяч га. І вони всі загинули. Харчуються молюски детритом, «злизуючи» його з рослин, каміння та дотримується поверхні ґрунту. Дорослі равлики часто підіймаються стовбурами дерев, чагарників, по стеблах трав'янистих рослин. Зі сходом сонця величезна маса равликів поступово ховається в підстилку, зариваючись до настання сутінків. Але вже сотні тисяч таких санітарів вже немає», – розповів еколог.

Також багато зруйнованих мурашників. За словами фахівця, має пройти немалий час, поки рослини та тварини відновляться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині екологи скаржаться на систематичне розорювання земель на території нацпарку

Крім того, Іван Русєв нагадав, що у випадку спалювання сухої рослинності на території ділянки, що межує з територією НПП «Тузлівські лимани», та перекидання вогню на територію Парку, власник або користувач такої земельної ділянки буде притягнутий до відповідальності.

Фото: Іван Русєв, фейсбук 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів