Чи є сьогодні робота в Херсоні: безпечної точно немає!

Чи є сьогодні робота в Херсоні: безпечної точно немає!

Автор: Євген Веселов 23 Февр. 2024 15:10

У Херсоні немає роботи – таке можна почути доволі часто. Так це чи ні – однозначно відповісти складно, зважаючи на ризики життю та здоров’ю, які спіткають містян щомиті. Однозначно, що безпечної роботи в Херсоні не існує, але пропозиції вакансій є – з різними зарплатами та різними вимогами.

На єдиному порталі з пошуку роботи Державної служби зайнятості, скориставшись пошуком, можна знайти понад 230 вакансій на території Херсонської громади від служби зайнятості. Є ще вакансії напряму від роботодавців. Шукають лікарів, продавців, бухгалтерів, спеціалістів у державні та місцеві установи, прибиральників, водіїв, рятувальників…

Зарплати різні – від 12 до 40 тисяч гривень. Але треба враховувати, що частіше за все вказують базову зарплату, на яку в органах влади, на підприємствах можуть нараховувати надбавки чи премії. Але це не правило.

До редакції звернувся 54-річний херсонець Вадим і розповів, що наразі працює на комунальному підприємстві.

«Щоденно працівники підприємства ризикують життям, виконуючи на вулицях міста свою роботу. По кілька разів на добу ворог гатить по Херсону – потрібно постійно щось прибирати, лагодити, ремонтувати. Працівникам, звичайно, виплачують зарплатню. Проте вона – мізерна. Тож, у мене питання: невже в зоні бойових дій не передбачена державою якась надбавка за роботу в смертельно небезпечних умовах? Таке запитання я поставив своєму керівнику, проте щось конкретне він мені відповісти не зміг», – повідомив чоловік.

Вакансії, які є найбільш актуальними, постійно публікує Херсонська міська військова адміністрація. Вони стосуються не тільки роботи в органах влади, а й у приватному секторі. З їхнім переліком станом на 23 лютого 2024 року можна ознайомитися за посиланням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Один воює – четверо працюють: проєкт економічного бронювання від мобілізації

У соцмережах люди часто обговорюють зарплати чиновників, дивуються тому, які вони високі, засуджують, вимагають всіх відправити до ЗСУ. Але насправді бажаючих іти працювати навіть на справді хороші зарплати в громадах деокупованої правобережної Херсонщини не так уже й багато. Про це свідчать наявні вакансії як в Херсонській міській військовій адміністрації, так і в обласній, селищних, а також на підприємствах та закладах, які підпорядковані ВА.

«Люди щодня ризикують – удома, на роботі. Хтось звикає, уже не реагує, а в когось здають нерви, люди звільняються. Навіть гарна, за мірками нашої громади, зарплата не тримає. Зазвичай після чергового прильоту, під який потрапляють наші працівники чи працівники наших комунальних підприємств, масово починаються розмови про звільнення. Вмовляємо, заспокоюємо, але це на якийсь час діє», - розповідає Ірина, яка працює в одній з військових адміністрацій правобережної Херсонщини.

Картина з вакансіями значно змінилася за останні місяці на профільних сайтах з пошуку роботи. Зараз знайти на таких сайтах цивільну вакансію у своєму регіоні доволі складно. Адже переважно стрічка заповнена сотнями вакансій у ЗСУ в різних підрозділах. Там теж потрібні абсолютно всі спеціальності, а не тільки суто військові. Шукають лікарів, логістів, кухарів, механіків, слюсарів, психологів і навіть вантажників.

Отже, є чи немає роботи в Херсоні – питання для кожного індивідуальне. Однозначно лише те, що безпечної роботи тут точно немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Одесі та ще в трьох містах уже в березні запрацює агенція з рекрутингу

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів