Бізнес у Миколаєві: падіння доходів та оптимістичні погляди в майбутнє – результати дослідження

Бізнес у Миколаєві: падіння доходів та оптимістичні погляди в майбутнє – результати дослідження

Автор: Марина Поліщук 06 Февр. 2024 09:40

Більшість підприємців Миколаєва адаптувалися до нових умов роботи. При цьому 60% з них працюють без зміни локації, хоча й говорять про зменшення доходів.

Про стан бізнесу в Миколаєві стало відомо з аналітичного дослідження, проведеного в межах проєкту «Програма підтримки стійкості миколаївського бізнесу "На шляху до відновлення"». Результати дослідження публікує Центр підтримки бізнесу.

Загалом було опитано 500 підприємців, які працюють у Миколаєві в 15 галузях економіки: від сфери послуг до суднобудування. Згідно з даними аналітичного звіту, більшість респондентів змогли адаптуватися до викликів і нині продовжують працювати, незважаючи на труднощі, пов'язані з наслідками повномасштабного вторгнення РФ.

Головні висновки, що випливають з дослідження:

- Понад 60% підприємців продовжують працювати без зміни локації. При цьому вони мають проблеми через зникнення ринків збуту та клієнтів і як наслідок – зменшення доходів.

- Понад 40% респондентів мають наміри розвиватися та запускати нові продукти.

- Станом на кінець 2023 року лише 12,8% підприємців призупинили свою діяльність.

- Половина бізнесменів Миколаєва, незалежно від розміру їхніх підприємств, оцінює ринок, на якому працює, як такий, що розвивається, попри недовантаженість виробництва.

- Серед причин зупинки бізнесу називають навчання та втрату працівників, повну або часткову втрату обладнання, зникнення ринків, відсутність фінансів для релокації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Миколаївщині кількість населення сьогодні майже така ж, як і до вторгнення РФ

Більше 76% підприємців Миколаєва зазнали падіння доходів після повномасштабного вторгнення РФ.

При цьому понад 40% підприємців відзначили, що не мають проблем з обіговими коштами, що є сигналом адаптивності бізнесу. Проте інші підприємці відзначають, що мають проблеми з обіговими коштами. Бізнесу не вистачає коштів для виплати зарплат, оренди, сплати податків, перезапуск бізнесу.

Як повідомляла «Гривна», після початку повномасштабного вторгнення РФ на півдні України найбільше підприємств закрилося на Одещині - 465 компаній припинили свою діяльність. У Миколаївській області закрилося 155 компаній, у Херсонській – 57. 

Інфографіка: Центр підтримки бізнесу

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Миколаївський суднобудівний завод: чи відкриється друге дихання у легенди? 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів