«Це лише початок»: Дмитро Кулеба - про співпрацю Миколаївщини з Данією

«Це лише початок»: Дмитро Кулеба - про співпрацю Миколаївщини з Данією

Автор: Ганна Власенко 30 Янв. 2024 18:00

За період російсько-української війни, уряд Данії вже інвестував понад 180 мільйонів доларів в інфраструктурні проєкти Миколаївщини. На цьому співпраця не закінчується: у планах - розвиток бізнесу та допомога органам влади.

Цією інформацією поділився міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час робочого візиту до Миколаєва, повідомляє ТРК «МАРТ».

За словами Кулеби, на цьому співпраця з урядом Данії не завершується.

«Це лише початок. Сьогодні про це дуже чітко мені заявив мій колега, тому йдеться про поступове нарощування не лише прямої допомоги з боку уряду Данії Миколаївщині, але і нарощування бізнес проєктів між Данським і Миколаївським бізнесом», – зазначив очільник МЗС України.

Йдеться не лише про відновлення інфраструктури, а і розвиток нових виробництв. Одним з таких бізнес-проєктів стане будівництво підприємства з переробки томатів.

«Проєкти спрямовані не на сировинну економіку, а на розвиток економіки з доданою вартістю. Що це означає? Це означає не лише більше робочих місць для Миколаївщини, але і більше прибутки компаній, відповідно більше сплата податків в місцеві бюджети, відповідно багатші села, міста Миколаївщини, тому історія дуже вигідна»– розповів посадовець.

Також очільник МЗС України звернувся до свого колеги з пропозицією запустити проєкт, який допоможе органам місцевої влади Миколаївщини отримати доступ до програм Європейського союзу з підтримки регіонів.

«Посадовці селищних, міських, обласних органів влади навчаться як працювати з грошами ЄС, як заповнювати заявки на фінансування місцевих проєктів, будівництва інфраструктури: дороги, трубопроводи, ремонти будівель. Як ці гроші правильно отримувати, використовувати, звітувати і отримувати ще більше грошей»– додав він.

Таким чином представники місцевої влади зможуть перейняти досвід Європейських країн, аби Миколаївщина була готова до роботи з інвестиціями від іноземних партнерів та донорів.

Читайте також: Миколаївський суднобудівний завод: чи відкриється друге дихання у легенди?

На головній світлині: Миколаїв, архівне фото Володимира Смирнова.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів