Агропідприємства Херсонщини масово припиняють свою діяльність

Херсонщина завжди буда аграрним регіоном і левова частка виготовленої продукції приходилося на агропідприємства – це і зерно, молочна продукція, соняшникова олія, овочі і ягода.

Вторгнення росії в Україну й тимчасова окупація Херсонської області фактично зруйнувало цю галузь. Херсонські аграрії зіштовхнулися із знищенням агропідприємств, масовим грабунком і вивезенням окупантами продукції в Крим для подальшого продажу за кордон, і встановленням таких низьких закупівельних цін , що неможливо далі працювати.

Про грабіжницькі умови роботи, які виставляють окупанти херсонськими фермерам пише Центр протидії дезінформації РНБО: «Херсонська область: Фермери змушені викидати свою продукцію на смітники. Рашисти не пропускають їх із товаром на територію України, проте пропускають до анексованого Криму, де товари можна продати тільки за заниженими цінами».

Є інформація, що за тонну пшениці окупанти готові платити 2000 гривень, тоді як у минулому році аграрії вважали, що 8000 грн за тонну – це мало. Це справжній грабунок та знищення сільського населення.

Зруйнована інфраструктура. Окупанти б’ють саме по великим елеваторам, зерносховищам.

Селище міського типу Біла Криниця у Великоолександрівській громаді. Зруйнований елеватор.

Інколи нема можливості навіть не те щоб зібрати якийсь врожай, а й вивести худобу на пасовище. Постійні обстріли, у тому числі й звільнених територій, знищені ґрунти, спалені поля…

В таких жахливих умовах переважна більшість сільгосппідприємств Херсонської області припинила діяльність через бойові дії. Про це інформують спеціалізовані видання із посиланням на інформацію Херсонської облдержадміністрації.

Як зазначається, станом на 1 лютого 2022 року на Херсонщині налічувалось 645 сільськогосподарських підприємства та 1763 фермерських господарства.

«63% сільгосппідприємств не зберегли діяльність через бойові дії», - говориться у повідомленні.

Також зазначається, що аграрії області виробляли 3,5 млн т зернових та зернобобових культур, утримували 57,8 тис. голів великої худоби, 4,4 млн. голів птиці та 54,2 тис. голів свиней. Чи зможуть й і за якою ціною херсонські аграрії, якщо вони не співпрацюють з окупантами, зібрати та продати озимі та інші культури? Та як забезпечити Україну продукцією на наступний рік?

Тэги:

Агресія росії
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів