Автор: Марина Поліщук 20 Июня 2022 10:16

По суті, це пограбування: російські загарбники за безцінь купують зерно в агровиробників Херсонщини

По суті, це пограбування: російські загарбники за безцінь купують зерно в агровиробників Херсонщини

Окупанти закуповують зерно у фермерів захопленої ними Херсонської області по 85-90 доларів за тонну на умовах самовивозу. Про це повідомляє херсонський політолог Володимир Молчанов у соцмережі.

«Купують у тих, кого не пограбували, хоча така ціна по суті від пограбування не відрізняється», - пише він. При цьому на території України та в тимчасово окупованому Сімферополі ціна становить 250 доларів за тонну, а світова ринкова ціна із фрахтом і страхуванням - майже 400 доларів.

Молчанов також зазначив, що слідом за біржовим подорожчанням пшениці російський уряд підвищив розмір експортного мита зі 132 до 143 доларів за тонну.

Експерт прогнозує, що загарбники чи колаборанти, аби й далі мати свою маржу, або ще більше зменшать ціну закупівлі пшениці у херсонських фермерів (а в разі спротиву - просто відберуть силою), або зроблять те, заради чого уряд рф підняв мито: перенаправлятимуть українське зерно на російський ринок. Тоді «своє» збіжжя росія продаватиме за кордон.

«Нашим агровиробникам кінець. Виручки не вистачить на осінню посівну і далі. І навіть після звільнення, і на наступний рік росія цинічно захопить українську частку світового ринку. З тонни зерна, проданого за кордон, росія має вдвічі менше, ніж з тонни нафти, але, по-перше, теж непогано, по-друге - ніяких санкцій. Тому російський уряд стимулюватиме забезпечення краденим (чи примусово "викупленим") українським зерном свій внутрішній ринок, а своє "доброчесне" зерно продаватиме за кордон», - пише Молчанов.

 

Як внутрішнім переселенцям отримати медичну допомогу

Окупанти змушують жителів Херсонщини отримувати російські паспорти

Херсонська Буча: як росіяни катують і вбивають людей на півдні України

Зберігайте інформаційну гігієну! У мережі з'явився новий фейк про «ЗСУ вже на околицях Херсона»

Суцільні руїни. Військовий ЗСУ показав, на що окупанти перетворили село на Херсонщині