Життя перемагає: на Одещині прокинулися бабаки та прилетіли фламінго

Життя перемагає: на Одещині прокинулися бабаки та прилетіли фламінго

Автор: Дарина Лапіна 20 Березня 2024 15:40

Російські загарбники систематично знищують все живе на території України. Але, незважаючи на постійні терористичні атаки з боку окупантів, неймовірно красива українська природа продовжує відроджуватись з кожним приходом весни. Адже життя завжди перемагає.

Нещодавно до Тузлівських лиманів (на Одещині) з Півдня прилетіли перші рожеві «розвідники» - фламінго. Про це повідомили в Національному природньому парку "Тузлівські лимани", і опублікували фото цих прекрасних птахів у соцмережі. 

«У національний природний парк "Тузлівські лимани" прилетіли розвідники з Півдня. Вони будуть передавати інформацію "своїм" щодо можливості гніздування у національному природному парку "Тузлівські лимани" у 2024 році»,  – говориться в повідомлені.

Як розповіли працівники нацпарку "Тузлівські лимани", вперше фламінго намагались сформувати колонію в Україні  в 2017 році – на території Херсонської області, на озері Чурюк. А на Одещині фламінго прилетіли вперше в 2021 році, коли на основних колоніях фламінго у Туреччині на озері Туз фіксували загибель великої кількості пташенят і дорослих птахів.

Ще тоді українські дослідники прогнозували, що фламінго скоро обов’язково загніздяться на території України. Так і сталось в 2023 році, в час воєнного стану.

«Фламінго в кількості 570 дорослих птахів у воєнний час 2023 року вирішили прожити з 24 квітня до 31 грудня на Тузлівських лиманах і привести малят… В травні одразу вибрали собі місце для гніздування на узбережжі лиману Бурнас біля села Базар'янка. Але там гніздування було невдалим: постійно з'являлися дітлахи, вночі браконьєри, багато свійських собак - все це, незважаючи на збудовані птахами 270 гнізд, змусило їх залишити це небезпечне місце. Але ми вірили, що вони обов'язково знайдуть інше місце в нацпарку і виведуть пташенят.

Так і сталося. В кінці червня 2023 року рожеві красені загніздилися в дуже цікавому місці нацпарку - на межі великих Тузлівських лиманів Шагани та Алібей. І працівникам нацпарку та його друзям, вдалося провести захід по кільцюванню пташенят. В цьому нам допомогли Українське товариство охорони птахів та Український Центр кільцювання птахів. Це великій успіх -"Тузлівські" фламінго під час війни вивели 192 пташенят. До речі, серед дорослих були птахи з кольоровими кільцями з Франції, Туреччини та Іспанії. Два окільцьованих молодих птаха були зареєстровані на зимівлі в Болгарії та Туреччині»,  – говориться в дописі нацпарку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині фіксують рекордну кількість рожевих фламінго – раніше ці птахи полюбляли Херсонщину (фото)

Цікаві події відбуваються і в Буджацькому степу. Там прокинулись бабаки. Фото цих милих тварин опублікувала в соцмережі громадська організація Rewilding Ukraine. 

«Під час обстеження бабачої колонії нам пощастило побачити та сфотографувати бабаків, які вже прокинулися і вартують біля своїх нір. Одночасно можна було спостерігати щонайменше 10 тварин. Бабаки виглядають здоровими та активними, що свідчить про те, що вони добре перезимували в степу.

Цікаво, що окрім основної колонії на огородженій степовій території, яку бабаки розбудували після випуску, ми натрапили на іншу систему нір за межами вольєру. Тобто тварини починають розселятися диким степом, що і є метою програми реінтродукції виду в регіоні»,  – говориться в повідомленні ГО Rewilding Ukraine.

Фото: Національний природний парк "Тузлівські лимани", Rewilding Ukraine.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів