На Одещині фіксують рекордну кількість рожевих фламінго – раніше ці птахи полюбляли Херсонщину (фото)

На Одещині фіксують рекордну кількість рожевих фламінго – раніше ці птахи полюбляли Херсонщину (фото)

Автор: Марина Поліщук 03 Ноября 2023 12:55

Цього року в Національному парку «Тузлівські лимани» в Одеській області науковці фіксують рекордну кількість рожевих фламінго. Попри те, що південь України постійно перебуває під російськими обстрілами, ці птахи навіть вивели на Одещині потомство.

Цю чудову новину повідомили працівники нацпарку на своїй сторінці в соцмережі та поділилися вражаючими фото «тузлівських родзинок» – так ніжно тут називають зграї рожевих птахів.

«А до нацпарку "Тузлівські лимани" знову прилетіли рожеві гості. І це не ті, що цьогоріч успішно загніздилися на наших територіях)

Як сповіщає наш науковець, рожевих фламінго прилетіло 1114 особин. Поки це найбільша кількість цих пернатих, зафіксована науковцями на території парку. Майже всі дорослі, але є і трохи пташенят цього року. Декілька птахів прокільцьовані кільцями білого кольору (визначити їх походження не вдалося), а один птах був із синім кільцем, цей гість – італієць»,зазначається в дописі від 20 жовтня на сторінці парку.

Та як виявилося, насправді фламінго в «Тузлівських лиманах» прилетіло набагато більше – наразі тут фіксують майже 3 тисячі птахів, і це рекордна кількість, зазначають науковці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одеський науковець розповів, як Україна збирає докази того, що тисячі загиблих дельфінів – це екоцид росіян

За словами доктора біологічних наук та співробітника парку Івана Русєва, нещодавно, після тримісячної заборони, нацпарк знову отримав дозвіл на патрулювання узбережжя Чорного моря. Під час одного з таких патрулювань і були виявлені нові зграї.

«Виявляємо, що в заповідній зоні нацпарку зараз тримається біля 1500 дорослих і біля 200 молодих рожевих фламінго – неймовірні й неповторні зграї рожевих родзинок. Усі молоді фламінго, які народилися в нас у нацпарку, уже піднялися на крило і мандрують по лиманах у заповідній зоні разом із дорослими. Нещодавно до зграї з малечами приєдналася інша зграя у 1114 птахів, про що писав нацпарк»,поділився новиною Іван Русєв 2 листопада на своїй сторінці в соцмережі.

Науковець додав, що серед дорослих фламінго є птахи з кольоровими кільцями з Італії, Іспанії, Туреччини, Франції.

«Їжі всім фламінго вистачає. Тримаються вони виключно в заповідній зоні групами, де безпечно й де Служба державної охорони нашого нацпарку дбає про їхню безпеку», – пише доктор біологічних наук.

У коментарях люди цікавляться, чи не бояться фламінго гучних вибухів, адже по території Одеської області ворог постійно застосовує ракетно-дронові удари.

«Фактор неспокою, звісно, є. Але мабуть, їм тут комфортніше, ніж у Херсонській області, де вони зустрічались раніше», – відповідають науковці Національного природного парку «Тузлівські лимани» й додають, що території Одещини птахи вподобали нещодавно – раніше такої кількості фламінго тут не фіксували.

За словами Івана Русєва, у 2017 році фламінго вперше в Україні намагалися сформувати колонію в Херсонській області – на озері Чурюк неподалік від Криму. Проте тоді вони вивели всього трьох пташенят. Під час повномасштабного вторгнення рашистів і окупації Херсонщини фламінго покинули тимчасово окуповані території і обрали для гніздування «Тузлівські лимани». Уперше ці птахи великою зграєю з'явилися на території нацпарку в 2021 році, зазначає науковець.

Фото: Олександр Бронсков та Facebook/Ivan Rusev 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів