Жителі Високопільської громади проголосували за нові назви сіл Ольгине та Потьомкине

Жителі Високопільської громади проголосували за нові назви сіл Ольгине та Потьомкине

Автор: Марина Поліщук 25 Янв. 2024 08:45

У Високопільській громаді презентували результати опитування стосовно перейменування населених пунктів, а також вулиць та провулків.

Зокрема, два села громади мають отримати нові назви в межах перейменування топонімів, які мають пряме відношення до імперської політики країни-агресора або не відповідають лексичним нормам української мови.

Ідеться про невеликі села Потьомкине та Ольгине – до великої війни в кожному з них проживало не більше пів сотні жителів, згідно з інформацією в українській «Вікіпедії». Обидва села є колишніми німецькими колоніями – Ландау (Потьомкине) та Ейгенталь (Ольгине).

Як повідомляє офіційний сайт Високопільської селищної військової адміністрації, восени минулого року на території громади було проведене опитування та голосування щодо перейменування обох сіл.

Зазначається, що місцева влада отримала 7 пропозицій щодо нової назви Потьомкиного: Незламне, Нескорене, Джерельне, Урожайне, Ландау, Чарівне, Третє.

Стосовно нової назви села Ольгине надійшло 5 пропозицій: Ольжине, Ненька, Ольгівка, Ольгине, Ейгенталь.

У голосуванні за нову назву Потьомкиного взяли участь 30 жителів громади. Найбільше голосів (23) віддали за назву Незламне.

За перейменування Ольгиного проголосували 12 жителів громади – 7 з них віддали перевагу назві Ольжине.

«За результатами обговорення назв вулиць та населених пунктів пропозиції, які набрали найбільше голосів, подані на розгляд та затвердження до Верховної Ради України, національної комісії зі стандартів державної мови та в національні інформаційні системи», - повідомила 24 січня Високопільська СВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Херсоні – третя хвиля перейменування: тепер у місті є сквер Грушевського та вулиця Валентини Крицак

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів