В Україні рекордно подорожчала картопля: переходимо на гречку?

В Україні рекордно подорожчала картопля: переходимо на гречку?

Автор: Євген Веселов 19 Янв. 2024 14:00

У Херсоні на ринку картопля – від 20 грн за кілограм, а в АТБ – майже 23 грн за кіло. Переходимо на гречку, жартують містяни. Адже крупу в АТБ можна купити від 20 грн за пачку. Що сталося з цінами?

Усі пам’ятають минулу зиму, коли морква коштувала понад 50 грн за кілограм, а ціна за 1 літр соняшникової олії доходила до 100 грн. Потім ціни «заспокоїлися». Проте навесні була нестача цибулі, тому цей овоч здорожчав майже втричі. Цієї зими рекорди, мабуть, буде бити картопля.


Ціни на картоплю та гречку в АТБ станом на 18 січня

Вартість картоплі на оптовому ринку в Миколаєві

В Україні ціни на картоплю за перший тиждень 2024 року зросли до 15-20 грн/кг ($ 0,39-0,52/кг), що в середньому на 11% дорожче, ніж наприкінці 2023 року, повідомляє EastFruit.

Головною причиною чергового подорожчання в цьому сегменті, на думку експертів, стало загальне скорочення пропозиції картоплі в місцевих господарствах. Річ у тім, що багато українських виробників, які не мають потужностей для тривалого зберігання, завершили продажі картоплі ще в першій половині поточного сезону.

Як наслідок, відпускні ціни на картоплю в Україні на сьогодні вже в середньому в 3,9 рази вищі, ніж на початку січня минулого року. Ба більше, чимало гравців ринку впевнені, що вже найближчим часом темпи подорожчання цієї продукції помітно прискоряться, «підігріті» інформацією про можливу нестачу якісної картоплі на українському ринку.

Зрозуміло, що в Херсоні картопля привозна, а фермери з центральної України, які зазвичай були нашими постачальниками, зменшили обсяги виробництва, адже в минулому році опт був від 4-5 грн за кілограм. Фермери та господарства перейшли на іншу городину, побоюючись, що й у сезон 2023-24 року теж отримають збитки.

Зазвичай продавці овочів у Херсоні закуповують зараз продукцію в Миколаєві. Там картопля коштує від 18 до 20 грн за кілограм.

Кажуть, що ціна на картоплю може ще вирости. Тож поки що запасаємося гречкою. Вона значно подешевшала.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонські овочі: високі ціни зараз та майже відсутність перспектив у найближчому майбутньому 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів