У трьох селах Херсонщини відкрили родинні хаби – батьки задоволені, бо давно не бачили таких щасливих дітей
Ілюстративне фото

У трьох селах Херсонщини відкрили родинні хаби – батьки задоволені, бо давно не бачили таких щасливих дітей

Автор: Марина Поліщук 19 Березня 2024 18:06

Взимку в кількох селах звільненої Херсонщини розпочали роботу сільські хаби. Це своєрідні пункти незламності, де для родин з дітьми готові надати всебічну допомогу.

Зокрема, такі хаби відтепер працюють у селах Надеждівка, Чорнобаївка та Лиманець. Тут активно приймають відвідувачів – у хабах працюють психологи, логопеди та соціальні працівники. При цьому через постійні обстріли в деяких іще триває ремонт. Крім того, від хабів у громадах також працюють мобільні бригади.

Відкриття та діяльність таких родинних просторів у селах проводиться в межах проєкту ГО «Успішна жінка» та ЮНІСЕФ у співпраці з місцевою владою. 

Херсонська активістка Галина Бахматова наголошує на необхідності створення таких просторів саме в селах, адже там бракує місць для живого спілкування дітей та батьків.

«Сільські хаби для допомоги родинам з дітьми відіграють важливу роль для Херсонської області. Адже перебувати на ігрових майданчиках дітям наразі небезпечно, позашкільні заклади закриті, будинки культури та дозвілля або зруйновані, або не можуть працювати через відсутність укриття», – пише вона в «Громадському віснику Херсонщини».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще 94 діткам на Херсонщині загрожує смертельна небезпека – батьки проти евакуації

НАДЕЖДІВКА

Хаб у Надеждівці Білозерської громади активно працює від початку січня, відкрили його в безпечному приміщенні з укриттям. Для дорослих і дітей тут провели вже заняття з мінної безпеки, творчі майстер-класи, лекції з позитивного батьківства – загалом майже 30 заходів.

На базі хабу працюють соціальний працівник, психолог і логопед. Вони проводять заняття з арттерапії, дитячу медитацію, активні ігри, а також надають психосоціальну підтримку.

Крім того, фахівці у складі мобільної бригади хабу відвідують інші села громади, де проводять консультації для місцевих жителів. Побували вже в Миролюбівці, Знам'янці, Зорівці та Черешеньках. З віддалених населених пунктів бригада також може підвезти дітей на заходи в хабі.

Унікальною особливістю хабу в Надєждівці є те, що місцеві майстрині зголосилися бути волонтерами. І тепер вони проводять художні майстер-класи та творчі заняття для дітей.  

ЧОРНОБАЇВКА

Хаб у селі Чорнобаївка працює вже місяць у тісній співпраці з відділом соціального захисту сільської ради. Тут провели вже 8 заходів з психосоціальної підтримки дітей. Так, на заняттях з психологом приділяли увагу профілактиці булінгу серед підлітків та підтримці ментального здоров’я; логопед працювала з порушеннями мовлення у дітей, а соціальний працівник намагалася показати дітям їхню власну індивідуальність, прагнучи підвищити самооцінку підлітків. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стартує безкоштовний автобусний рейс Чорнобаївка – Миколаїв

ЛИМАНЕЦЬ

Третій хаб знаходиться в селі Лиманець Дар’ївської громади. За місяць роботи тут провели понад 10 заходів з психосоціальної підтримки – як безпосередньо в хабі, так і на виїзних зустрічах у селах громади. 

Адміністратор хабу Сергій розповідає:

«Робота почалася з прийому дітей початкових класів. Малеча приходить після майже чотирирічного спілкування онлайн. Спочатку вони дуже сковані, але після занять потихенько розкриваються. Поки діти на занятті, з батьками спілкуються наші психологи, майже щоденно проходять неформальні батьківські збори. Батьки задоволені, бо давно не бачили таких щасливих дітей». 

Перед початком занять фахівці хабу проводять індивідуальні зустрічі на виявлення проблем у дітей, збирають інформацію від батьків про психічний стан дітей та їхнє мовлення, проводять тестування для розробки подальшого плану роботи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 14,5 тисяч дітей з тимчасово окупованої частини Херсонщини навчаються дистанційно в українських школах

Фото: info-ngo-kherson.blogspot.com

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів