На Херсонщині батьки майже сотні дітей відмовляються вивозити їх з-під обстрілів

На Херсонщині батьки майже сотні дітей відмовляються вивозити їх з-під обстрілів

Автор: Ганна Власенко 30 Янв. 2024 08:55

За 2023 рік вдалося перевезти до більш безпечних місць майже 32300 мешканців деокупованої Херсонщини, з них більше 4500 дітей та 250 маломобільних людей. Проте ще 95 дітей залишаються у небезпеці.

Про результати евакуації місцевих з небезпечних територій йшлося на засіданні координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану, повідомляє Херсонська ОВА.

Нагадаємо, що через постійні обстріли Рада оборони Херсонської області прийняла рішення про обов’язкову, а згодом примусову евакуацію родин з дітьми.

«У такий спосіб з вересня вдалося евакуювати більше півтори тисячі дітей з 34 населених пунктів області. Проте ще 95 дітей залишаються в громадах, де несприятлива безпекова ситуація. Батьки відмовляються їх вивозити. Але робота у цьому напрямку продовжується, родинам пояснюють наслідки їх безрозсудності», - зазначають у ХОВА.

Херсонська влада інформує, що евакуація здійснюється безкоштовно автобусним транспортом та потягами за напрямками «Херсон – Хмельницький» та «Херсон – Львів». На кінцевій зупинці представники Координаційного центру підтримки цивільного населення, волонтерської спільноти «Медико-психологічної допомоги» та «Укрпошти» проводять всі необхідні грошові виплати.

Також з евакуацією людей активно допомагають ГО «ADRA», «Helping to Leave», «Help People», «Восток SOS» , «Проліска» та інші.

Раніше «Гривна» повідомляла, що у херсонців є можливість евакуації в більш безпечні міста подалі від щоденних обстрілів. Однак, попри перебої з електропостачанням та опаленням, місцеві жителі, не виявляють бажання виїжджати

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів