Туберкульоз як наслідок сидіння в підвалах: медики обстежили жителів Херсонщини та Миколаївщини

Туберкульоз як наслідок сидіння в підвалах: медики обстежили жителів Херсонщини та Миколаївщини

Автор: Марина Поліщук 25 Мар. 2024 12:42

Медики міжнародної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів» побували в прифронтових селах Херсонщини та Миколаївщини, де провели обстеження місцевого населення на туберкульоз.

У результаті туберкульоз було виявлено в 21 людини, повідомили «Лікарі без кордонів» на своїй сторінці в соцмережі.

«Люди пережили окупацію, сиділи в підвалах під час обстрілів, не мали продуктів харчування. Усе це ослаблює організм, робить його вразливішим до інфекційних хвороб, які слід тримати під контролем. І це треба робити зараз, а не після війни», – розповідає Олександр Вовкогон, фельдшер організації.

Зазначається, що в прифронтових селах Херсонщини та Миколаївщини «Лікарі без кордонів» уже пів року проводять обстеження пацієнтів на цю хворобу. Загалом зробили скринінгове анкетування майже 4 тисяч людей. У 93 пацієнтів взяли мокротиння для лабораторного аналізу – туберкульоз виявили у 21 людини.

Симптоми, які можуть стати підставою для такого обстеження:

- кашель з мокротинням, що триває більше 2 тижнів,
- слабкість,
- підвищення температури.

Якщо лікар підозрює в пацієнта сухоти, пропонує зробити безоплатний аналіз. Мокротиння, зібране для цього, «Лікарі без кордонів» відвозять до лабораторій. Там проводять генно-молекулярний тест (GeneXpert MBT), який дає результат вже через 2 години.

«Збір матеріалу відбувається безпосередньо на місці. Ми розказуємо пацієнтам, як правильно це зробити, і відправляємо зразки за всіма правилами інфекційного контролю. При отриманні результатів передаємо усі дані та допомагаємо в обстеженні контактних пацієнтів», – каже Олександр Вовкогон.

Кількість виявлених нових випадків туберкульозу серед жителів прифронтових сіл дуже високий, додає заступник головного координатора з надзвичайних ситуацій організації «Лікарі без кордонів» в Україні Андрій Славуцький.

«Такі показники свідчать про те, що туберкульоз виявили в багатьох випадках вже на пізніх стадіях. Тобто, можна припустити, що ще багато пацієнтів лишаються не діагностованими», - каже він.

Наразі «Лікарі без кордонів» готують проєкт активного виявлення туберкульозу з використанням мобільного рентгену, який дозволить робити флюорографію для жителів деокупованих громад Херсонщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Миколаївщині аптеки на колесах уже вирушили в села, на Херсонщині проєкт – на розгляді

Фото: Юлія Трофімова/MSF

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів