На Миколаївщині аптеки на колесах уже вирушили в села, на Херсонщині проєкт – на розгляді

На Миколаївщині аптеки на колесах уже вирушили в села, на Херсонщині проєкт – на розгляді

Автор: Марина Поліщук 03 Мар. 2024 08:00

1 березня в Миколаївській області запустили в роботу перший мобільний аптечний пункт. Аптека на колесах обслуговуватиме 5 населених пунктів, де немає стаціонарних аптек. На Херсонщині цей проєкт поки що на розгляді.

Цей крок – частина всеукраїнського проєкту «Мобільний аптечний пункт», повідомив на своїй сторінці у фейсбуці заступник начальника Миколаївської ОВА Юрій Гранатуров.

Він додав, що два з п’яти сіл, куди пролягає маршрут мобільної аптеки, пережили російську окупацію у 2022 році.

Це лише перший маршрут мобільних аптек на Миколаївщині, але обласна влада працює над розширенням маршрутів і на інші села, які потребують такої ініціативи. Крім того, наразі проводиться залучення і фельдшерсько-акушерських пунктів області до відпуску ліків у сільській місцевості.

У Міністерстві охорони здоров’я зазначили, що пацієнти в селах будуть отримувати інформацію про прибуття аптеки на колесах від сімейного лікаря та органів місцевої влади.

У мобільній аптеці будуть відпускатися як безрецептурні, так і рецептурні ліки. А також ті, що підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки», тобто відпускаються пацієнту безоплатно або з частковою доплатою. Усі рецептурні препарати відпускатимуться за паперовими та електронними рецептами.

Як повідомляла «Гривна», з 1 березня «Укрпошта» також розширила можливості для безкоштовної доставки ліків у прифронтові регіони. Проєкт «Укрпошта. Аптека» працює відтепер у декількох областях країни, серед яких – Миколаївщина та Херсонщина.

«Сукупно всі заплановані проєкти сприятимуть вирішенню нагальних потреб жителів області в лікарських засобах, попри триваючу збройну агресію РФ. Разом до Перемоги!» – підсумував Юрій Гранатуров.

Нагадаємо, що Кабмін ще влітку минулого року ухвалив постанову про створення мобільних аптек у прифронтових регіонах та в селах, де немає стаціонарних аптечних пунктів – а таких в Україні наразі понад 20 тисяч.

Цей проєкт має запрацювати й на Херсонщині. Як повідомив два тижні тому голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін, наразі на звільненій частині Херсонщини працює 91 аптека. При цьому три аптечні заклади внаслідок пошкодження зупинили свою діяльність. Тому влада працює над їхнім відновленням і створенням нових аптек, паралельно розглядаючи можливість роботи мобільних аптечних пунктів.

Проте наразі складно уявити, як будуть працювати аптеки на колесах саме на Херсонщині з огляду на безпекову ситуацію. Як відомо, ворог полює з дронів на всіх, хто допомагає населенню на правобережжі – рятувальників, поліцію, волонтерів тощо. Тож мобільні аптеки теж можуть бути під прицілом окупантів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підземні лікарні, відновлення житла та захист цивільних – Прокудін про плани Херсонщини на 2024 рік

Фото: Фейсбук/Юрій Гранатуров та Міністерство охорони здоров’я

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів