Підстава для чергових ордерів: злочинне викрадення та всиновлення дитини з Херсона підтвердив український омбудсмен

Підстава для чергових ордерів: злочинне викрадення та всиновлення дитини з Херсона підтвердив український омбудсмен

Автор: Ганна Власенко 01 Декабря 2023 09:20

Ще у лютому цього року «Гривна» розповідала історію викрадення росіянами двох малюків, які перебували на лікуванні в Херсонській обласній клінічній лікарні. А нещодавно стало відомо про міжнародний злочин та геноцид, скоєний відомим російським політиком, який викрав з Херсона дитину та усиновив її. Історія набула резонансного розголосу.

Факт всиновлення української дитини громадянами РФ зі зміною імені й прізвища підтвердив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. На своїй сторінці у Фейсбуці він 30 листопада зробив допис.

«Всиновлення української дитини громадянами РФ: вперше зафіксовано факт зі зміною імені й прізвища!

Нещодавно з медіа стало відомо, що голова однієї з російських партій Сергій Миронов із дружиною Інною Варламовою "всиновили" вивезену з України дитину! У ЗМІ повідомляється, що 10-місячна Маргарита Прокопенко перебувала у дитячому будинку в Херсоні під час окупації російською армією міста. Звідти її вивезли до Росії нібито для "обстежень і реабілітації". Медіа пишуть, що згодом дівчинці змінили ім'я й громадянство! Так, Маргарита стала "Мариною Міроновою"! Відомо також, що ймовірно спільно з дівчинкою забрали дворічного хлопчика Іллю Ващенка. Його доля наразі не відома.

До мене, як Омбудсмана України, звернулася опікун рідної сестри Маргарити. Жінка просила сприяння встановлення місця перебування Маргарити та оформлення опіки над нею. Зазначу, що Маргарита має рідну шестирічну сестру та трирічного брата. Шестирічна сестра проживає з опікуном, а ось доля брата Маргарити не відома. Він, як і дівчинка, перебував у Херсоні. Тобто рідних сестру та брата розлучили росіяни.

Усиновлення українських дітей у РФ – незаконне. За міжнародними та національними нормами для того, щоб іноземці могли усиновити українську дитину потрібно повідомити Україну та отримати згоду на всиновлення. Проте Росія намагається обійти це й насильно надає українським дітям російське громадянство. Що теж є злочином! Вкотре нагадаю: примусове переміщення дітей з однієї етногрупи в іншу – це геноцид!

Таким чином, принаймні це вже є підставою для чергових ордерів! Міжнародна спільнота має відреагувати на воєнний злочин росіян і допомогти повернути викрадених Росією дітей!

Щодо цього окремого випадку я звернуся до наших партнерів та міжнародних організацій з тим, щоб:

1. Вони засудили дії примусового вивезення та всиновлення української дитини й визнали це злочином геноциду!

2. Сприяли поверненню додому українських дітей!

Мовчання та бездіяльність на кожен такий злочин провокує ще більше злочинів у майбутньому!»

Читайте також: 48 дітей, які жили тут, зникли. CNN – про викрадення окупантами херсонських дітей-сиріт

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів