Операція на висоті 55 метрів: на Миколаївщині поліцейські знешкодили ворожий дрон, що застряг у вітряку (фото)

Операція на висоті 55 метрів: на Миколаївщині поліцейські знешкодили ворожий дрон, що застряг у вітряку (фото)

Автор: Марина Поліщук 09 Мар. 2024 08:00

Під час однієї з російських атак на південні регіони України ворожий БпЛА застряг у ґвинті вітряка на Миколаївщині. Він не розірвався, тож становив небезпеку для людей.

Знешкодженням безпілотника, що застряг на висоті 55 метрів, займалися миколаївські поліцейські. Як це відбувалося, розповіли та показали у відділі комунікації поліції Миколаївської області.

За інформацією фахівців вибухотехнічної служби поліції, внаслідок влучання «шахеда» у вітряк детонація бойової частини не відбулася – вона залишилася всередині електрогенеруючої підстанції. Тож її потрібно було знешкодити, аби уникнути ще більшої біди.

Найперша складність операції – висота. Сам вітряк угору сягає майже 100 метрів, довжина його ґвинта – приблизно 65 метрів. Демонтаж ворожого дрона ускладнювався тим, що частина безпілотника застрягла у важкодоступному місці ґвинта на висоті 55 метрів від землі, що еквівалентно 18-поверховому будинку.

Спочатку дослідили вітряк та матеріали, з яких він виготовлений. Далі за допомогою спеціальних засобів і підйомного крана піднялися на 55 метрів угору й металодетектором встановили місцезнаходження бойової частини дрона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Миколаєві міністерку закордонних справ Німеччини переслідував російський безпілотник

На цьому етапі зіштовхнулися з новими складнощами. Виявилося, що коли «шахед» влучив у ґвинт вітряка, він всередині ґвинта розсипався на частини по всій його площині, і металодетектор майже всюди спрацьовував.

Коли виявили точне місцезнаходження бойової частини, там же, на висоті, зробили заміри та креслення – щоб вирізати отвори у ґвинті.

«Ми проробили отвори й за допомогою спецобладнання витягли небезпечну частину безпілотника, щоб не пошкодити її. Уже спустившись на землю, знищили шляхом контрольованого підриву», – розповів заступник начальника вибухотехнічної служби поліції Миколаївщини Микола Церуш.

Станом на кінець 2023 року, за даними Української вітроенергетичної асоціації на Миколаївщині через обстріли було пошкоджено 4 вітротурбіни.

Як повідомляла «Гривна», на початку січня цього року подібна ситуація сталася на Одещині – але там величезний вітряк упав після атаки ворожого безпілотника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збив десятки «шахедів» і одну крилату ракету: історія 21-річного прикордонника з Одещини

Фото: відділ комунікації поліції Миколаївської області

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів