На тимчасово окупованих територіях України загострюється гуманітарна криза, цивільне населення залишилося без доступу до якісної медицини. Що сьогодні відомо про якість медичних послуг зокрема на окупованій Херсонщині?
У Центрі національного спротиву повідомляють, що більшість цивільних лікарень на тимчасово окупованих територіях не функціонують. Понад половини медзакладів уже перепрофільовані у військові шпиталі. Ще частину окупанти просто закрили через брак кадрів. Відомо, що на ТОТ бракує понад 3 тисячі медиків.
«Ті лікарні, які ще працюють, не надають якісних послуг людям. Місцеве населення передає ЦНС інформацію про те, що російські лікарі, які приїжджають на ТОТ у відрядження, навмисно ускладнюють їм життя. Люди змушені чекати на прийом лікарів тижнями. А якщо це вузькоспеціалізований фахівець, наприклад онколог, то понад місяць», - ідеться у повідомленні Центру нацспротиву.
А ЩО НА ХЕРСОНЩИНІ?
Жителька одного із сіл Каховського району розповіла «Гривні», що вартість ліків на окупованій території області сьогодні є такою високою, що хворіти просто не можна.
«У грудні сусідка розповіла, що витратила на ліки від звичайної простуди понад півтори тисячі рублів. Я тоді не повірила їй – думаю, мабуть, щось наплутала. Ну це ж надто дорого! А минулого тижня я і сама загрипувала. Ось тоді й згадала слова сусідки – виявилося, що нічого вона не наплутала. Витративши десь тисячу рублів на деякі ліки (не всі, що потрібні були), я зрозуміла, що час переходити на народні методи лікування. Бо ніяких грошей не вистачить на ті медикаменти. Тож рятувалася тим, що пила жир з молоком від кашлю, їла цибулю з медом – коротше, лікувалася, як могла», - поділилася жінка, яка живе в невеликому селі на Херсонщині.
Про дефіцит ліків, особливо інсуліну, на окупованій частині області розповів мер Нової Каховки Володимир Коваленко. За його словами, інсулін людям можуть не видати без прописки та паспорту РФ.
«На сьогодні, якщо у тебе немає прописки, то ти його (інсулін, - ред.) можеш не отримати. А щоб отримати, то треба поїхати в глибину, де тебе поставлять на облік, і знову повернуться до початкової точки, що ти повинен взяти паспорт, зареєструватися як громадянин РФ», - зазначив Коваленко в коментарі Новини.LIVE.
Мер додає, що ліки на окупованих територіях відрізняються за якістю. Тож якщо людина хворіє або інсулінозалежна – фактично вона «приречена» й змушена шукати препарати самостійно.
Листування з місцевою жителькою про дефіцит ліків у Новій Каховці. Фото: t.me/hueviyherson
Про «сервіс» у лікарнях окупованої Херсонщини 10 січня розповів у своєму телеграм-каналі й радник мера Маріуполя Петро Андрющенко, розмістивши відео, як він стверджує, з Нижніх Сірогоз.
«Нижні Сірогози – селище Генічеського району. Лікарня. Операційна. Діалог, який варто слухати, а не коментувати.
Скрізь по окупованих містах медична система в повній дупі. Чесно – і сміх і гріх…» - написав під відео Андрющенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сальдо роздає медалі немовлятам: яка ситуація з народжуваністю на окупованій Херсонщині
Тэги: