Геноцид українців: білоруси активно взялися за зросійщення дітей на ТОТ Херсонщини

Геноцид українців: білоруси активно взялися за зросійщення дітей на ТОТ Херсонщини

Автор: Дарина Лапіна 04 Апр. 2024 14:33

Білоруський режим продовжує допомагати російським загарбникам вчиняти геноцид на тимчасово окупованих українських територіях. Разом вони депортують дітей з ТОТ до своїх таборів на так званий «відпочинок», а також активно промивають мізки неповнолітнім громадянам України пропагандою. 

Як повідомляє Центр національного спротиву, нещодавно Білорусь передала книги захопленим школам на ТОТ Херсонщини. Пропагандистку макулатуру дітям, що знаходяться на захопленій росіянами частині області, передав фонд білоруського політичного діяча і псевдоблагодійника Олексія Талая.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білоруські «благодійники» депортують українських дітей – на черзі маленькі жителі ТОТ Херсонщини

 «Гривна» вже розповідала про цього поплічника російських окупантів, який причетний до незаконного вивезення українських дітей з ТОТ до Білорусі. Нагадаємо, що ще наприкінці січня Талай відкрито заявляв, що в планах його фонду вивезти дітей на так званий «відпочинок» ще й з окупованої Херсонщини. Адже раніше він сприяв депортації українських дітей лише зі східних областей. А вже в середині березня з’явилась інформація про те, що з ТОТ Херсонщини незаконно вивезли 40 дітей до таборів в Білорусь, де неповнолітнім українцям насильно змінюють національну ідентичність на російську.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До Білорусі незаконно вивезли 40 дітей з Херсонщини – пропагандисти називають їх «росіянами»

Судячи з останнього повідомлення ЦНС, Такою ж практикою фонд Талая тепер займається і на тимчасово окупованих територіях. Так, учасники білоруського фонду пообіцяли допомогти російським окупантам з організацією «уроків про патріотизм» на ТОТ Херсонщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти використовують штучний інтелект, щоб контролювати українських дітей на ТОТ

Деяким українським дітям все ж вдається виїхати з окупації на підконтрольну територію.

Так, 3 квітня стало відомо про ще сімох дітей, яким вдалось вибратись з ТОТ Херсонської та Запорізької областей. Деталі розповів уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець: 

«Діти з родинами виїхали з Запорізької та Херсонської областей. Дехто з сімей пережив справжнє жахіття в окупації і став свідком того, як росіяни мародерили будинки місцевих мешканців, змушували брати російські паспорти, вчиняли насильство над українцями, змушувати дітей навчатися у школі за канонами «російського міра». А родини, де є хлопці-підлітки виїжджали з ТОТ, аби їх дітей згодом не забрали до російської армії.

Батьки дітей у нашому Центрі захисту прав дитини озвучили, що перспективи майбутнього на ТОТ не вписуються в подальше бачення життя їх сімей, тож ухвалили рішення виїхати на підконтрольну Україні територію».

Нині відповідні служби працюють над відновленням документів дітям, влаштуванням їх в навчальні заклади. Також спеціалісти надають їм необхідну медичну, психологічну, гуманітарну та соціальну допомогу. А відповідні держоргани зафіксують з їх слів факти російських злочинів, свідками яких вони стали.

Як уточнив 4 квітня начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін, із семи дітей, які виїхали з окупації, – четверо з Херсонщини: 14-річна дівчинка, яка має інвалідність, 12–річний хлопчик та два юнаки 15-ти  років.

Також голова ХОВА зауважив, що від початку 2024 року з тимчасово окупованої Херсонщини на підконтрольну Україні територію вдалося повернути 52 дитини.

Колаж: 24 канал.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів