Комісія ООН визнала воєнним злочином викрадення росіянами дітей з херсонського дитбудинку

Комісія ООН визнала воєнним злочином викрадення росіянами дітей з херсонського дитбудинку

Автор: Дарина Лапіна 18 Мар. 2024 11:40

Геноцидні практики, які росіяни застосовують на окупованих українських землях, стосуються, зокрема і викрадення дітей.

Про один із таких фактів незаконного переміщення неповнолітніх українських громадян йдеться в свіжій доповіді Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні, опублікованій 15 березня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білоруські «благодійники» депортують українських дітей – на черзі маленькі жителі ТОТ Херсонщини

Мова йде про вивезення 46 дітей з Херсонського обласного будинку дитини до окупованого Криму, за наказом російської влади 21 жовтня 2022 року.

У цьому закладі перебували діти віком від народження до п’яти років. У Криму багатьох дітей було розміщено у дитячому будинку “Йолочка” у Сімферополі. Мати однієї дитини заявила, що її не було сповіщено про цю так звану евакуацію. Вона змогла повернути свого викраденого росіянами сина аж через рік – в жовтні 2023 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Херсоні поховали дитину, яку нещодавно виснаженою повернули з депортації

Так звана окупаційна влада в сюжетах російських пропагандистів неодноразово заявляла, що дітей з Херсона до Криму вивезли «для проходження реабілітації в місцевих санаторіях та медичних закладах», після чого їх перевезуть на окуповану територію Херсонської області. Станом на листопад 2023 року українська влада проінформувала Комісію ООН, що, за винятком поодиноких випадків, більшість дітей ще не повернулися до України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через пережите плачуть ночами та мають проблеми зі здоров’ям: з ТОТ Херсонщини повернули ще декілька дітей

«Комісія дійшли висновку, що переміщення групи дітей з Херсонського обласного будинку дитини до Криму не було тимчасовим, а отже, прирівнюється до воєнного злочину, що полягає у незаконному переміщенні», – йдеться в доповіді.

«Гривна» неодноразово розповіла про вищезгаданий злочин росіян – незаконне вивезення дітей із Херсонського дитячого будинку. Вихователі як могли рятували своїх підопічних, навіть переховувались з ними у церкві, але окупанти їх знайшли і дітей відібрали. 

Викрадених українських малюків нерідко передають на так зване «всиновлення» і російським політикам. У лютому 2023 року «Гривна» публікувала історію викрадення росіянами двох малюків, які перебували на лікуванні в Херсонській обласній клінічній лікарні. Обоє немовлят були вихованцями Будинку дитини. Як стало відомо, до викрадення був причетний одіозний російський політик Сергій Миронов, який усиновив одного з викрадених херсонських малюків. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів