До Білорусі незаконно вивезли 40 дітей з Херсонщини – пропагандисти називають їх «росіянами»

До Білорусі незаконно вивезли 40 дітей з Херсонщини – пропагандисти називають їх «росіянами»

Автор: Дарина Лапіна 20 Мар. 2024 14:19

Білорусь активно долучається до депортації українських дітей з тимчасово окупованих росією територій. Якщо раніше туди на так званий «відпочинок», а насправді на перевиховання, привозили дітей із східних областей України, то зараз дітей депортують і з Херсонщини. 

Займаються злочинним вивезенням неповнолітніх українських громадян до Білорусі тамтешні провладні діячі. Зокрема мова йде про засновника так званого благодійного фонду (який активно сприяє вивозу українських дітей на територію Білорусі) Олексія Талая. Нещодавно «Гривна» розповідала, що в планах цього псевдоблагодійника – вивезення дітей і з окупованої частини Херсонщини.

Про це Талай відкрито заявляв наприкінці січня 2024 року. І от нещодавно стало відомо, що ці плани, на жаль, стали реальністю. В Білорусь незаконно привезли 40 дітей з ТОТ Херсонщини. Про це повідомляє Беларускі Гаюн: 

«Цього разу до Білорусі привезли 40 дітей із окупованої частини Херсонської області України. Як і раніше, цим займався фонд Талая, який за це під санкціями ЄС та України. Дітей розмістили у реабілітаційно-оздоровчому центрі «Лісова галявина» у Гродненській області. На сайті Гродненського облвиконкому сказано, що там вони будуть до 28 березня.

Крім того, про це випустив сюжет держканал ОНТ, де число дітей називається інше — 39, а ще раніше про це написала російська «комсомолка», де також називається інша кількість дітей — 30. Сказано, що дітям від 8 до 15 років, майже всі вони з Херсона, але зараз мешкають в окупованих Росією Генічеську, Криму, а також у Краснодарському краї.

Пропаганда пише, що ця поїздка організована за підтримки Лукашенка та колаборанта Сальдо. Також у сюжеті ОНТ українських дітей назвали «росіянами»»,  – говориться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через пережите плачуть ночами та мають проблеми зі здоров’ям: з ТОТ Херсонщини повернули ще декілька дітей

Україна продовжує боротись за кожного свого маленького громадянина, працюючи над поверненням дітей. Нещодавно ще одна українська родина нарешті опинилась на рідній землі. Про це 20 березня повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін:

«З окупації вдалося вирвати прийомну сімʼю, в якій виховувалися двоє дітлахів, позбавлених батьківського піклування. Це хлопчики, яким 13 та 15 років. Зараз усі вони – у безпеці, під наглядом лікарів та психологів.

Тільки з початку цього року вдалося повернути на підконтрольну Україні територію 40 дітей. Дякую за цю роботу організації “Save Ukraine”, органам опіки та піклування, службам у справах дітей»,  – написав голова Херсонської ОВА в своєму Телеграм.

Фото: з Телеграм-каналу Беларускі Гаюн.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів