Кілька днів тому екологи повідомили, що в Одесі та Миколаєві вміст формальдегіду в повітрі значно перевищує гранично допустимі норми. Проте спеціалісти Одеського центру контролю та профілактики хвороб спростовують це твердження, називаючи його фейком. Кому вірити?
Як повідомляла «Гривна» з посиланням на Держекоінспекцію Південно-Західного округу, в Одесі та Миколаєві середньодобові концентрації формальдегіду часто вищі за 2,5 від гранично допустимої концентрації (ГДК), яка наразі в Україні встановлена на рівні 0,003 мг/м3. Екологи опублікували цю інформацію на своєму офіційному сайті та зауважили, що при такій концентрації формальдегіду в повітрі є ризик для здоров’я людей.
Фахівці Одеського обласного центру контролю та профiлактики хвороб стверджують, що це фейк, а вміст формальдегіду в повітрі на Одещині – у межах норми.
«Наразі місцевими телеграм-каналами ширяться фейки про підвищений рівень формальдегіду в повітрі Одеси. З цього приводу ми надамо точну інформацію, щоб уникнути непорозумінь та паніки», - зазначено в дописі на сторінці центру в соцмережі.
Одеські фахівці повідомляють, що 17 лютого були проведені вимірювання атмосферного повітря на вміст формальдегіду в контрольних точках міст Одеса, Чорноморськ, Южний та Болградського і Білгород-Дністровського районів.
«Результати вимірювань відповідають гігієнічним нормам (від 0,0046 мг/м.куб. до 0,012 мг/м.куб.). За даними моніторингу за минулий рік середній показник вмісту формальдегіду в досліджених 98 пробах складав від 0,01 мг/м.куб. до 0,035 мг/м.куб., що також відповідає гігієнічним нормам», - зазначили в обласному центрі контролю та профiлактики хвороб і додали, що норма складає 0,035 мг/м.куб.
Спеціалісти з Одещини зазначили, що відправили відповідного листа з результатами моніторингу атмосферного повітря на стаціонарних постах спостереження в Одесі на адресу Гідрометеорологічного центру Чорного та Азовського морів Головного управління ДСНС в Одеській області.
«Ми закликаємо громадян довіряти тільки офіційним джерелам інформації. Зберігайте спокій та перевіряйте інформацію», - резюмують у центрі.
Так, країна-агресор запускає сьогодні чимало фейків та ІПСО про ситуації в будь-якій сфері життя українців, і нам усім варто бути пильними. Проте як бути, якщо суперечлива інформація виходить від офіційних джерел?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одеса й Миколаїв – у п’ятірці українських міст із найбруднішим повітрям
Тэги: