Фігурист із Херсона, чий будинок знищили окупанти, виборов золоту медаль на міжнародному турнірі

Автор: Марина Поліщук 21 Янв. 2024 13:55

21 січня в Ризі (Латвія) завершився міжнародний турнір з фігурного катання 51st Volvo Open Cup. Україну на змаганнях представляли двоє спортсменів, і обоє посіли призові місця – перше та третє.

Переконливу перемогу на турнірі здобув 19-річний спортсмен Кирило Марсак з Херсона, повідомляє Українська федерація фігурного катання на ковзанах.

У чоловічому одиночному катанні серед юніорів херсонський спортсмен набрав найбільше балів за сумою двох програм. Зазначається, що спочатку Кирило посідав третє місце після першого дня змагань. Але йому вдалося успішно виконати довільну програму – вперше у своїй кар'єрі він чисто виконав стрибок у чотири оберти (сальхов). Тож у результаті зумів здобути золото.

Загальна сума балів Кирила Марсака склала 186,95 – він на 1,15 бала випередив срібного призера турніру Ю-Сян Лі з Тайваню і на 3,17 свого товариша по команді Кирила Лішенка. Киянин Кирило Лішенко, який теж виступає серед юніорів, здобув бронзову медаль з результатом 183,78.

Для обох наших фігуристів це друга нагорода цього сезону. Марсак раніше виборов бронзу на Tallinn Trophу, а Лішенко став переможцем Jelgava Cup у Латвії.

У Національному олімпійському комітеті України зазначають, що уродженець Херсона Кирило Марсак після початку війни переїхав тренуватися до Фінляндії.

Влітку минулого року на своїй сторінці в іnstagram Кирило повідомив, що російська ракета зруйнувала його будинок в Херсоні.

«Вчора російська ракета прилетіла прямо в мій будинок. Місце, де я народився, де я виріс, місце, яке дійсно можу назвати будинком. З цим будинком і з цим містом у мене багато спогадів. Нещодавно зруйнували мій каток на місці, де я починав кататися. Власне, школа, в якій я починав вчитися і вчився до 8 класу теж зруйнована. Це була будівля з великою історією, 208 років, але не встояла, тому що росіяни прийшли нас «звільняти», як вони це називають, звільняти від чого? Від нормального життя? А вчора мій будинок був зруйнований. Я не знав, як реагувати вчора, коли це сталося, тому у мене більше немає слів. Так боляче віддавати собі звіт, що всі спогади про дитинство вже не існують», - написав спортсмен у сторіс.