Перейменування Первомайська: Тарас Кремінь розчарований у місцевій владі, а жителі пропонують нову назву

Перейменування Первомайська: Тарас Кремінь розчарований у місцевій владі, а жителі пропонують нову назву

Автор: Марина Поліщук 20 Февр. 2024 09:05

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь – родом із Миколаївщини: народився в селищі Казанка, жив у Миколаєві. Саме тому пильно стежить за процесом перейменування населених пунктів своєї рідної області, що є російськомовними покручами або відбивають колоніальне радянське минуле. Серед таких – місто Первомайськ, для якого місцева влада так і не спромоглася обрати нову назву.

Як повідомляла «Гривна», наприкінці минулого року на сесії міськради місцеві депутати фактично саботували перейменування міста, тож назву для Первомайська тепер мають обирати депутати Верховної Ради. Але в такому разі місто може отримати зовсім не ту назву, за яку голосувало населення.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь дуже засмучений з цього приводу. Про своє ставлення до провального «перейменування» Первомайська та про те, яку назву міста він вважає доцільною, Уповноважений розповів виданню Гард.City.

«Мені здається, що у нас занадто багато політики в стінах Первомайської міської ради. І дуже прикро, що фракції думають не про завтрашній день, а про те, як обійти закон. Але закон треба виконувати так само, як це роблять жителі інших міст та містечок», – наголосив Тарас Кремінь.

Нагадаємо, що на сесії в грудні 2023 року первомайські депутати винесли на голосування два варіанти нової назви для міста: Ольвія і… Первомайськ. Зрештою не підтримали жоден. При цьому під час громадського обговорення жителі міста надали перевагу варіанту Ольвіополь.

«Це непрофесійність, байдужість і кон’юктурність, якою одні депутати хочуть показати характер іншим депутатам від різних політичних сил, але програють від того всі», – так прокоментував дії міськради Кремінь.

Він додає, що це «дуже поганий урок, з якого буде надзвичайно складно виходити». Адже в стінах Верховної Ради не буде палкої професійної дискусії між істориками та краєзнавцями, а буде лише одне – виконати норму закону. Головне, щоб вона не пішла на шкоду місту та його славній історії, каже омбудсмен.

Уповноважений сподівається, що при голосуванні в парламенті за нову назву для Первомайська народні депутати від Миколаївщини матимуть лідерські позиції та підійдуть до цього з високою відповідальністю.

Тарас Кремінь наголосив, що йому як миколаївцю дуже імпонує назва Богопіль замість Первомайськ.

Тим часом у Первомайську з'явилася нова ініціативна група з-поміж жителів міста, які збирають підписи за перейменування міста на Вінграновський. У місті діє Артхаб «Вінграновський», де збирають підписи. А видання Pervomaisk.Info опублікувало минулого тижня звернення до земляків та до Верховної Ради – щоб підтримали цю ініціативу.

«Пропонуємо ознайомитися з текстами звернень до Верховної Ради України та Інституту національної пам’яті, що наведені нижче, та підтримати надання нашому місту імені нашого всесвітньо-відомого земляка – Миколи Степановича Вінграновського. В Україні є місто Хмельницький, місто Кропивницький, є інші міста, названі іменами видатних людей – має бути і місто Вінграновський!» – зазначено у зверненні.

Отже, інтрига триває – яку назву отримає зрештою Первомайськ, поки що не відомо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Баштанку на Миколаївщині не будуть перейменовувати

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів