Два сценарії розвитку подій: які перешкоди для руху ЗСУ на лівобережжі Херсонщини

Два сценарії розвитку подій: які перешкоди для руху ЗСУ на лівобережжі Херсонщини

Автор: Ганна Власенко 11 Декабря 2023 14:00

Сили оборони продовжують утримувати плацдарм на лівому березі Херсонщини. Його значення є дуже важливим для подальшого просування ЗСУ на півдні – аж до окупованого Криму.

Військовий оглядач Денис Попович розповів в ефірі «24 Каналу», що кількість українських сил, які утримують цей плацдарм на лівобережжі Херсонської області, значно менша тої кількості особового складу російської армії, яка їм протистоїть. Росіяни накопичили на цій ділянці фронту чисельність, яка дорівнює щонайменше 2 – 3 бригадам.

На лівобережжі є кілька плацдармів, зокрема поблизу селища Кринки, де зараз тривають бойові дії. Також ще влітку був наступ ЗСУ під Антонівським мостом. В населених пунктах Козачі Лагері, Пойма та Підстепне зараз фіксується присутність українських морпіхів.

"Честь і хвала українській морській піхоті, артилеристам, дронщикам, які утримують плацдарми. Завдяки їм ми маємо перевагу правого берега та чудову роботу нашої артилерії та дронів", – зазначив військовий експерт.

На думку Дениса Поповича, у плацдармів є 2 сценарії розвитку:

-        плацдарми розширюються, туди перекидаються додаткові сили, для того, щоб розгортати наступ у визначених напрямках;

-        плацдарми можуть ліквідувати рано чи пізно, якщо розширення не відбудеться.

«Зараз ми стоїмо на роздоріжжі та слідкуємо, що буде далі. Теоретично це дуже перспективний напрямок. Він передбачає найкоротшу дорогу до окупованого Криму. Якщо вдасться перекинути туди війська, то можна розгортати наступ», – пояснив військовий оглядач.

Читайте також: Коваленко: «Нова фаза війни – це не фаза принципів і наполегливості, це фаза раціоналізму і витримки»

Однак він зауважив, що є багато "але".

Зі слів експерта, військовим для посилення плацдармів на лівому березі Дніпра імовірно доведеться використовувати понтонні переправи. Вони можуть стати мішенню для ворога. Проте, щоб їх прикрити, можна перетягнути на цю ділянку фронту систему ППО Patriot.

Втім, на цьому напрямку є дуже високий ризик ураження Patriot з боку ворога. Росіяни втратять кілька літаків через його роботу, проте заради того, щоб знищити Patriot, можуть застосувати серйозну зброю.

"Під час обстрілів Києва у травні окупанти полювали саме за Patriot, і не жаліли на нього навіть "Кинджалів", – нагадав Денис Попович.

За даними Генштабу ЗСУ, станом на ранок, 11 грудня, на Херсонському напрямку Сили оборони надалі утримують зайняті позиції на лівобережжі Дніпра, продовжують вести контрбатарейну боротьбу, наносять вогневе ураження по тилах противника.

Раніше «Гривна» повідомляла, що за даними Інституту вивчення війни, російські окупанти намагаються зміцнити оборону на лівобережжі Херсонської області.

Фото з відкритих джерел

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів