«Це просто неоцінений скарб»: Херсонський художній музей отримав від колег з Миколаївщини подарунок

«Це просто неоцінений скарб»: Херсонський художній музей отримав від колег з Миколаївщини подарунок

Автор: Ганна Власенко 16 Февр. 2024 11:55

Днями Херсонський художні музей отримав цінний подарунок від колег з Миколаївщини - Каталог творів художника Григорія Довженка. Його презентував Баштанський краєзнавчий музей.

Про подарунок херсонські музейники розповіли на своїй сторінці у Фейсбук.

У дописі зазначається, що постать Григорія Довженка тісно пов’язує два по-справжньому братні регіони — Миколаївщину та Херсонщину: митець народився у Баштанці Миколаївської області, він автор знаменитих «кам’яних вишиванок» у Новій Каховці.

«Художник-монуметаліст, послідовник школи «бойчукістів» Григорій Довженко разом із однодумцями упорядкував центральну частину Нової Каховки та майже 200 будинків оздобив неповторними панно, що стало своєрідною спробою записати історію українського орнаменту на фасадах будівель молодого українського міста. Подібних проектів більше немає ніде в Україні.

Але радянській владі естетика новокаховських фасадів муляла око, зрештою, бойчукістам заборонили продовжувати роботу, орнаменти забілили та заштукатурили як непотрібне «вицяцьковування». Однак завдяки волонтерам кам’яні візерунки вдалось відновити, і до повномасштабного вторгнення туроператори навіть включали маршрут «Кам’яні вишиванки Нової Каховки» до програм подорожей по країні», - йдеться у дописі Херсонського художнього музею.

Муейники зазначають, що сьогодні українська спадщина опинились у значно більшій загрозі. Нова Каховка окупована росіянами, перебуває під обстрілами, провину за які окупанти намагаються перекласти на «київський режим», відомо про кілька знищених вишиванок та ряд пошкоджених уламками. Деякі панно після затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС провели кілька днів у брудній воді, як це відбилося на їхньому стані, невідомо.

«Тож зараз каталог творів художника Григорія Довженка — це просто неоцінений скарб. Щиро дякуємо, Аня Требух і весь колектив Баштанського краєзнавчого музею!», - дякують працівники музею.

Читайте також: «Для розграбованого музею цей прилад — справжній скарб»: Херсонському художньому музею доставили важливі прилади

Фото: Херсонський художній музей.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів