«Гривна» вже повідомляла, що декілька викрадених окупантами картин із Херсонського художнього музею картини стали темою для жіночих хусток та твілі. Колекція шовкових виробів поповнилася аксесуарами з зображенням викрадених з Херсонського обласного краєзнавчого музею стародавніх коштовних прикрас.
Нагадаємо, що благодійну колекцію «Викрадене мистецтво» у співпраці з платформою United24 випускає український бренд OLIZ.
Як повідомляється на сторінці Херсонського краєзнавчого музею у Фейсбуці, для відтворення на шовку були обрані золоті прикраси, знайдені на території Херсонської області. Вони відносяться до скіфської, сарматської та гуно-аланської культур.
«В експозиції краєзнавчого музею дорогоцінні прикраси експонувалися на виставці «Музейні таємниці». Саме ця експозиція стала першою жертвою російських варварів під час окупації Херсона. Під виглядом евакуації у жовтні 2022 року коштовності були викрадені та вивезені у напрямку анексованого Криму», - йдется у дописі краєзнавців.
Зазначається, що творці проекту "Викрадене мистецтво" вважають, що кожна хустка у колекції - це помічник у культурній дипломатії, який надає можливість розказати світові правду про втрачені українські скарби. Сьогодні, як ніколи важливо розповідати світові правду про злочини російських окупантів в Україні. Саме для цього був створений проект «Викрадене мистецтво».
Раніше «Гривна» повідомила, що найкращим українським фільмом за версією журі XV Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art стала стрічка «Вибухи біля музею». Фільм присвячений Херсонському краєзнавчому музею.
Фото: Херсонський краєзнавчий музей
Тэги: