Бібліотеки Миколаївщини позбулися майже 440 тисяч російськомовних книжок

Бібліотеки Миколаївщини позбулися майже 440 тисяч російськомовних книжок

Автор: Дарина Лапіна 06 Апр. 2024 09:55

Також на базі деяких публічних бібліотек Миколаївщини відкрили вже 30 розмовних клубів з удосконалення української мови.

За 12 місяців минулого року до бібліотечних фондів Миколаївської області надійшло близько 124 тисяч нових книжкових видань. За цей же період з бібліотечних полиць відправили на списання майже 440 тисяч примірників, написаних російською мовою.

Такі дані озвучила начальниця управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОВА Олена Буберенко під час пресбрифінгу, 3 квітня.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збір російськомовних книг у Херсоні: виручені за макулатуру кошти спрямують бригаді, де служить депутат міськради

За словами пані Олени, поповнення бібліотечних фондів відбувається, зокрема і в межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською».

«Головна мета акції – поповнення бібліотечних фондів, створення мобільних бібліотечних куточків, формування книжкових поличок в укриттях та гуманітарних штабах в Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській та Харківській областях», - розповіла Олена Буберенко.

Станом на 1 квітня 2024 року, Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека вже отримала 14 посилок з книжками від Одеської, Вінницької та Київської областей, а також Інституту історії України НАНУ.

«Ми отримали майже 400 примірників книжкових видань українською мовою для різних вікових категорій. А зараз до нас прямує ще 10 великих посилок. Тобто спочатку ми збираємо ці книжки, а потім вони будуть розподілені, зокрема по бібліотекам, які постраждали внаслідок збройної агресії», – підсумувала начальниця управління культури МОВА.

До слова, на базі деяких публічних бібліотек Миколаївщини продовжують працювати розмовні клуби. Там їхні учасники удосконалюють свої навички володіння розмовною українською. За словами Олени Буберенко, станом на 3 квітня, в Миколаївській області функціонують вже 30 таких мовних клубів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За три місяці – майже сотня скарг: жителі Одещини просять захистити українську мову

Фото ілюстративне, «Суспільне».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів