Збір російськомовних книг у Херсоні: виручені за макулатуру кошти спрямують бригаді, де служить депутат міськради

Збір російськомовних книг у Херсоні: виручені за макулатуру кошти спрямують бригаді, де служить депутат міськради

Автор: Марина Поліщук 13 Февр. 2024 09:00

У бібліотеках Херсона триває збір російськомовної літератури, яка зберігається у жителів міста на домашніх книжкових полицях.

Нагадаємо, наприкінці січня Херсонська централізована бібліотечна система запропонувала херсонцям очистити домашні бібліотеки від російськомовного книжкового мотлоху. Заодно й зробити добру справу – адже книги планують відправити на переробку, а гроші за макулатуру відправити на допомогу нашим захисникам.

Від херсонців приймають застарілу/радянську/російськомовну/пропагандистську літературу, яка досі зберігається дома в багатьох.

«Акція проходить у всіх філіях, їх у Херсоні зараз 11. Всі відгукнулися дуже активно. Голови ОСББ відгукнулися, написали нам на електронну пошту листа і залюбки візьмуть участь у цій чудовій акції», – розповіла директорка Центральної бібліотечної системи Галина Нєжинська в коментарі «Суспільному».

За словами завідувачки відділу обслуговування однієї з бібліотек Зої Федотової, виручені за макулатуру кошти спрямують на придбання автомобіля для 56-ї бригади ЗСУ, в якій служить депутат Херсонської міськради В’ячеслав Білковський.


Оголошення про збір непотрібних книг на макулатуру в одній з бібліотек Херсона. Фото: Суспільне Херсон

Начальниця Херсонського міського управління культури Світлана Думінська каже, що херсонці підтримали акцію бібліотекарів. Адже не всі можуть допомогти нашим військовим фізично чи фінансово, тож здати непотрібні книги за донати – хороша можливість не бути осторонь.

За словами Світлани Думінської, були випадки, коли російськомовних книг було так багато, що їх до бібліотеки привозили автівками.

До речі, крім застарілих книжок, бібліотекарі просять приносити також кнопкові телефони – вони теж потрібні українським захисникам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Укриття в Херсоні поповнили книжками з фонду «Гончарівки»

На головній світлині: книги, які підготували на макулатуру, лежать на полу бібліотеки в Херсоні. 12 лютого 2024 р. Фото: Суспільне Херсон

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів