За три місяці – майже сотня скарг: жителі Одещини просять захистити українську мову

За три місяці – майже сотня скарг: жителі Одещини просять захистити українську мову

Автор: Дарина Лапіна 04 Апр. 2024 15:45

Одещина посідає друге місце серед українських областей за кількістю заяв, що стосувались порушення мовного законодавства. Лише за три місяці 2024 року жителі області надіслали 95 відповідних скарг уповноваженому ВР із захисту державної мови. Більшість із них були саме від жителів обласного центру.

Про це під час брифінгу в Одеській ОВА розповіла представниця уповноваженого із захисту державної мови Ярослава Вітко-Присяжнюк.

«Всього було отримано 95 скарг, із яких 71 скарга із міста Одеса. Загалом жителі області найбільше скаржились на мову реклами та мову інформації для загального ознайомлення, тобто вивісок – 36 відповідних заяв.

На другому місці мова обслуговування – 22 скарги. З них 15 стосувались безпосередньо мови обслуговування і 7 скарг інформації про товар.

На третьому місці – інтернет-ресурси.

Також, на жаль, до уповноваженого від громадян продовжують надходити звернення, які  стосуються порушень у сфері освітнього процесу. Таких скарг було 7. Ще 4 стосувались сфери охорони здоров’я.

З мого досвіду за попередні роки така велика кількість скарг за три місяці роботи – це доволі чимала кількість. Сьогодні Одещина знаходиться на другому місці за кількістю звернень громадян до уповноваженого. На першому місці – стабільно Київ», – розповіла Ярослава Вітко-Присяжнюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Коли вони нарешті заговорять українською?»: мери й депутати Одещини порушують мовне законодавство 

Однак, як слушно зауважила пані Ярослава, така кількість скарг від одеситів говорить в першу чергу не про кількість порушень, а про небайдужість жителів області стосовно питання захисту української мови. Тобто, можливо, в певному населеному пункті порушень мовного законодавства може бути більше, проте далеко не всі його жителі звертають на це таку пильну увагу, як, скажімо, одесити.

За результатами розгляду всіх звернень, станом на кінець березня, в області було відкрито 39 заходів державного контролю, 37 з них стосувались Одеси.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від влади Одеси вимагають демонтувати російськомовні вивіски та рекламу 

Фото: Сергій Нужненко, Радіо Свобода. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів