82 відсотки українських пенсіонерів отримують пенсію нижче фактичного прожиткового мінімуму, - Наталія Ненюченко

Автор: Дарья Мельник 21 Февр. 2020 16:28

82,7 відсотки пенсіонерів отримують пенсію до 4000 тис гривень, а це нижче фактичного прожиткового мінімуму, що є ключовою проблемою яка потребує вирішення.

Про це заявила перший заступник Міністра соціальної політики України Наталія Ненюченко в ході публічних консультацій за участі Радника Прем’єр–Міністра Романа Кобця, представників центральних органів виконавчої влади, міжнародні партнери, профспілок, роботодавців, суб’єктів ринку недержавного пенсійного забезпечення та громадських організацій.

На сьогодні ми вийшли на той рівень коли ми маємо можливість публічно обговорювати проблеми, які впливають на рівень матеріального забезпечення та якість життя людей похилого віку та майбутніх пенсіонерів, продовжила заступниця Міністра.

”За наявності обмеженого фінансового ресурсу солідарної пенсійної системи, тіньової зайнятості, тіньової виплати заробітної плати та враховуючи те що лише 5% працюючих приймають участь у системі недержавного пенсійного забезпечення (при цьому більшість сплачують внески не регулярно і в недостатньому розмірі), рівень пенсійного забезпечення майбутніх пенсіонерів буде знижуватися”, - заявила Наталія Ненюченко.

Вона наголосила що неналежне державне регулювання інклюзивного середовища та доступних послуг не дає можливості людям похилого віку інтегруватися у соціум, вести повноцінне життя.

”Міністерством наразі розроблено проект Концепції по досягненню цілі 3.4. „Для людей похилого віку створені умови для активного життя, вони мають кваліфікований та сучасний догляд і гідне матеріальне забезпечення. Створені умови для безпечного добровільного пенсійного накопичення” Програми діяльності Уряду. Реалізація її положень сприятиме спрощенню системи солідарного пенсійного страхування, посиленню стимулів до сплати єдиного соціального внеску та виведення „з тіні” доходів. Стимулюватиме до накопичень на власну старість та їх захисту від зловживань у фінансовому секторі. Забезпечить розвиток та належне державне регулювання надання соціальних послуг особам похилого віку”, - резюмувала заступник Міністра.

В ході активної дискусії сторонами було висловлено багато думок та надано пропозиції які буде розглянуто при доопрацюванні Концепції.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів