Які продукти харчування подорожчають через блокування українського кордону
Ілюстративне фото

Які продукти харчування подорожчають через блокування українського кордону

Автор: Марина Поліщук 11 Декабря 2023 10:40

Напередодні Різдва та Нового року чимало популярних імпортних продуктів харчування можуть здорожчати. Причиною є блокування українського кордону, кажуть у Мінагрополітики.

На які саме продукти харчування можуть зрости ціни – розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі телемарафону «Єдині новини».

За його словами, сьогодні ввезення імпортної продукції ускладнене через блокування українського кордону польськими перевізниками. Машинам доводиться проїжджати на 1-2 тисячі кілометрів більше, тож логістика стає дорожчою. Вона не може бути покрита виробником, тому вартість певних імпортних товарів для українців зросте.

«Фізичного дефіциту таких товарів не передбачається, тому що з інших країн хоч із певною затримкою, але продукція доїжджає. Однак логістика дорожча», – повідомив Висоцький.

До цієї групи товарів відносяться імпортні продукти харчування, які ми часто купуємо до новорічних свят.

«Банани, цитрусові, більшість морепродуктів, риба. Ця група в гривневому еквіваленті дійсно може частково подорожчати», – заявив чиновник і додав, що ці товари вже на 3-5% виросли в ціні від початку блокування кордону. Якщо ситуація не зміниться найближчими днями, то здорожчання триватиме.

За словами заступника міністра, усе це не відноситься до вітчизняних продуктів харчування. Базові продукти, які виробляють в Україні, не дорожчатимуть. Ідеться, зокрема, про м'ясо, яйця, крупи, овочі борщового набору тощо. Більше того, якщо порівнювати вартість, наприклад, гречки сьогодні із цінами минулого року, то ця крупа подешевшала на 60%, каже Висоцький. Те ж саме стосується цін на цибулю, моркву.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПроЇЖУ: суші-торт – проста в приготуванні страва до святкового столу

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів