Чому дорожчає цибуля: до війни 35 відсотків ринку забезпечувала Херсонщина

Чому дорожчає цибуля: до війни 35 відсотків ринку забезпечувала Херсонщина

Автор: Ганна Власенко 16 Мар. 2023 15:50

Майже кожного дня українці спостерігають за ціновими рекордами. Найбільше здорожчали овочіповідомляє Держстат. Так, лише в лютому їхня вартість виросла на 14 відсотків, а за рік – на 36! І це ще не межа, кажуть експерти.

Рекордсменка в цінах – цибуля. Сьогодні її вартість на ринках та в супермаркетах коливається від 50 до 70 гривень за кілограм. Чому така зависока ціна на цибулю, розповів в ефірі телемарафону «Єдині новини» Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

За його словами, Херсонська та Запорізька області – регіони, які найбільше постачали на всю територію України цибулю. Але військова агресія РФ та окупація півдня стали причиною того, що тепер немає можливості наситити ринок вирощеною продукцією та зберегти її.

Причому склалася ситуація, коли у світі теж не вистачає цибулі. Україна сьогодні імпортує цей овоч з Європи, яка теж, не маючи достатньо врожаю в цьому сезоні, закуповує її в інших країнах світу. Відповідно зростання ціни на цибулю є досить високим.

«Єдиним фактором зниження цін буде сезонність, коли ми почнемо збирати в достатній кількості свої власні овочі та фрукти», – зазначив Денис Марчук.

Але на колишню вартість розраховувати не варто. В Україні планується підвищення цін на електроенергію. Нові тарифи мають встановити вже у квітні. І це спричинить чергове зростання цифр на цінниках. Плюс не забуваємо про інфляцію, яка закладена в бюджеті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи не стануть отрутою херсонські помідори, вирощені на землі, по якій пройшовся окупант?

Економіст Олег Пендзин розповів журналістам «24 каналу», що 35 відсотків ринку цибулі забезпечувала Херсонщина, звідки точно поки що не буде надходжень продукції на столи українців.

«Війна однозначно погіршила та ускладнила формування споживчого кошика українців. Традиційно у квітні ми мали імпорт цибулі з Туркменістану. Так складалося, що хоч ми й вирощували цибулю, але її вистачало до квітня, а далі йшов імпорт, і ціна завжди зростала. Туркменістан точно цьогоріч нічого нам не пришле. Сьогодні ми маємо цибулю європейську, зокрема з Польщі, Єгипту, трохи з Туреччини, проте там після землетрусу свої проблеми з продовольством. Але потрібно розуміти, що наразі формування ціни на цибулю залежить від європейської її вартості», – зазначив експерт.

Нині всі наші сподівання – на фермерів та аграріїв. Попереду – посівна та сезон вирощування городини. І важливо, щоб Херсонщина, Запоріжжя, Миколаївщина могли розпочати ці роботи й виростити вдосталь овочів та фруктів, щоб не доводилося купувати це закордоном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фермери стають саперами. Як відбувається посівна на Херсонщині

Фото: Марiя Бабенко/«Фокус»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів