Ця рубрика – про їжу. Незважаючи на ту страшну реальність, в якій під ворожими обстрілами живуть тисячі жителів Херсонщини, на стрес, який відчувають і ті, хто залишається вдома, і ті, хто виїхав з рідних міст і сіл, – попри все це, нам щодня потрібно їсти й пити. Тож мета рубрики «ПроЇЖУ» – відволіктися від війни й переключити увагу свого мозку на шлунок.
Сьогодні в рубриці – рецепт від генерального директора Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша Олександра Книги. На своїй сторінці у Facebook Олександр Андрійович ділиться не лише важливими новинами про події навколо театру, але й простими кулінарними рецептами. Їх він готує сам – на власній кухні в рідному Херсоні.
«Кулінарна терапія. Коли є час і терпіння, то намагайтеся себе трохи розважити», – радить директор театру та додає у відео:
«Чи задумувались ви, чим займаються херсонці, перебуваючи в стресовій ситуації, коли випадає несподіваний вихідний? На вулицю виходити без потреби не варто. Тому я переконаний, що вони готують».
Олександр Книга поділився рецептом фаршированих перців. За його словами, цю страву власноруч він ніколи не готував – цим займалася дружина або теща.
«Але сьогодні родина – десь там, далеко: хто в Одесі, хто в Києві. Я в Херсоні один, тому спробую приготувати собі фарширований перчик», – каже у відео Книга й додає, що рецепт – самий звичайний, «від мами».
ФАРШИРОВАНИЙ ПЕРЕЦЬ ВІД ОЛЕКСАНДРА КНИГИ
Продукти з розрахунку на 1 людину:
- болгарський перець – 6 штук;
- свинячо-яловичий фарш – 500 г;
- рис – приблизно 300 г (попередньо замочити);
- морква – 1 штука;
- цибуля – 1 штука;
- томатна паста – 1 столова ложка;
- сіль, чорний молотий перець – за смаком.
Для початку треба зробити засмажку з дрібно нашинкованої цибулі та моркви. Смажимо на рослинній олії на невеликому вогні спочатку цибулю, а потім додаємо до неї моркву.
Після того як буде готово, половину засмажки викладаємо у фарш, а іншу половину висипаємо в каструлю, в якій буде варитися перець.
Фарш посолити, поперчити, можна додати ще улюблені спеції, наприклад прованську сіль, і також додати рис. Усе це добре перемішати.
«Цим красивим фаршем наповнюємо перчинки. Наповнюємо дуже добре, лише залишити трішки місця, бо рис набухне».
Розвести у воді столову ложку томатної пасти, теж посолити й поперчити. Залити цією сумішшю перчик, попередньо складений у каструлю. Варити приблизно 40 хвилин.
Смачного!
***
Нагадаємо, у рубриці «ПроЇЖУ» «Гривна» ділиться кулінарними досягненнями херсонців. Пропонуємо нашим читачам стати співавторами рубрики – надсилайте в «Гривну» свої рецепти страв, що з’явилися у вашій родині «завдяки» війні. Це можуть бути цікаві нові страви, про які ви раніше навіть не чули, а тепер готуєте регулярно. Або давно знайомі рецепти, але вдосконалені чи підкореговані.
Якщо можете поділитися короткою історією життя вашої родини після 24 лютого 2022 року – це буде дуже доречним. Свої листи надсилайте на електронну пошту «Гривни» або пишіть нам у Facebook чи Telegram.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПроЇЖУ: домашня пахлава – рецепт для тих, хто любить горіхи
Тэги: