Ця рубрика – про їжу. Незважаючи на ту страшну реальність, в якій під ворожими обстрілами живуть тисячі жителів Херсонщини, на стрес, який відчувають і ті, хто залишається вдома, і ті, хто виїхав з рідних міст і сіл, – попри все це, нам щодня потрібно їсти й пити. Тож мета рубрики «ПроЇжу» – відволіктися від війни й переключити увагу свого мозку на шлунок.
Тікаючи від війни, тисячі жителів Херсонщини роз’їхалися хто куди. І сьогодні наших земляків можна зустріти ледь не в кожному населеному пункті України, за кордоном теж чимало. Поступово херсонці інтегруються в середовище того регіону чи країни, де осіли, і переймають місцеві звички. Зокрема це стосується і кулінарних моментів – смакові горизонти багатьох родин розширюються.
У той же час херсонці, які залишаються вдома, змушені пристосовуватися до умов життя, продиктованих війною. Вигадують рецепти страв із тих продуктів, які наразі доступні, намагаються готувати в умовах, коли часто немає світла, газу, води...
Отже, у рубриці «ПроЇжу» «Гривна» буде ділитися кулінарними досягненнями херсонців. Пропонуємо нашим читачам стати співавторами рубрики – надсилайте в «Гривну» свої рецепти страв, що з’явилися у вашій родині «завдяки» війні. Це можуть бути цікаві нові страви, про які ви раніше навіть не чули, а тепер готуєте регулярно. Або давно знайомі рецепти, але вдосконалені чи підкореговані.
Якщо можете поділитися короткою історією життя вашої родини після 24 лютого 2022 року – це буде дуже доречним. Свої листи надсилайте на електронну пошту «Гривни» (grivna.mail@gmail.com) або пишіть нам у Facebook чи Telegram.
І перший рецепт – від жительки Херсона Олени, яка з родиною вимушено переїхала до міста Бершадь, що у Вінницькій області.
ВІДБИВНІ ТА СМАЖЕНА КАРТОПЛЯ – РЕЦЕПТ З ВІННИЦЬКИМ КОЛОРИТОМ
Найпростіші та відомі всім рецепти смаженої картоплі та смажених м’ясних відбивних, виявляється, теж можна вдосконалити. Переїхавши на початку війни з Херсона в містечко Бершадь на Вінниччині, ми деякий час жили в знайомих. Від них я і навчилася кільком хитрощам, які роблять ці страви ще смачнішими.
ВІДБИВНІ. У самому рецепті – нічого нового: відбити шматочки м’яса, замаринувати в улюблених спеціях, дати трішки настоятися. Потім смажити на олії, попередньо обвалявши кожен шматок у борошні й зануривши в яєчний кляр.
І от важливий нюанс, завдяки якому відбивні стають ще більш пухкими та смачнішими. Перед смаженням треба занурити м’ясо у воду – хвилин на 5-10, так щоб вода повністю покривала кожен шматок. А далі – борошно, кляр і пательня.
Можливо, деякі господині так завжди й роблять, але для мене цей нюанс у приготуванні відбивних був відкриттям. Тож тепер тільки так і готую.
ШВИДКА СМАЖЕНА КАРТОПЛЯ. Завдяки своїм новим бершадським друзям я вдосконалила ще один рецепт – традиційної смаженої картоплі. Моя картопля майже завжди розвалювалася на сковорідці. Тож я дуже здивувалася, коли одного разу господиня, в якої ми жили, приготувала смачну смажену картоплю, причому кожен шматок зберіг свою форму.
Виявляється, усе дуже просто. Картоплю треба порізати великими шматками – середньої форми овоч розрізати приблизно на 4 частини (дольки), підсушити їх. Викладати на добре розігріту пательню з рослинною олією. І головне – смажити на великому вогні, постійно помішуючи. Я-то завжди смажила на повільному вогні, та ще й під кришкою – тому моя картопля розвалювалася.
Смажиться картопля дуже швидко. Результат – ціла, рівномірно просмажена, не пригоріла (бо ви ж пильнуєте за процесом) картопелька. Далі викласти її на велику тарілку, присипати свіжою зеленню, за бажанням – подрібненим часником.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми скучили навіть за нашим хлібом!» – смачні спогади переселенців про Херсонщину
Тэги: