Україну заполонили фальшиві документи

Автор: 11 Апр. 2018 09:44

Серед українців зростає попит на фальшиві довідки про вагітність, лікарняні та посвідчення пільговиків.

Нещодавно київські правоохоронці викрили в приміському селі Софіїв-ська Борщагівка підпільну друкарню, де друкували підроблені документи цілими партіями. Як повідомила прес-служба київської прокуратури, правоохоронці вилучили 6 тисяч бланків липових довідок про проходження психіатричного та наркологічного оглядів, а також дозвільних медсправок. Серед фальшивок знайшли 150 довідок, на яких уже стояли печатки лікарень і підписи лікарів. Крім медбланків, у друкарні виявили незаповнені реєстраційні бланки на автомобілі.

Як з’ясували журналісти segodnya.ua, зателефонувавши за декількома оголошеннями, в яких пропонують купити меддовідки, довідка для відвідування дитиною басейну торговцем оцінена так: «Ніякі лікарі перевіряти здоров’я дитини не будуть. Платіть 100 гривень і отримаєте довідку. Прі-звища лікарів у довідці – реальні».

Представившись водієм, який уміє керувати авто, але хоче отримати права, не витрачаючи час на навчання в автошколі, журналіст зателефонував за відповідним оголошенням. Продавці водійських прав запевняють, що все зроблять завдя-ки своїм зв’язкам у автошколах і МВС. «Вашу проблему я вирішу за 6 ти-сяч гривень. Ви будете значитися в автошколі, потім через своїх людей у МВС я доб’юся того, що вам у Сервісному центрі МВС видадуть права».

За даними моніторингу, в Україні пропонують купити не тільки підроблені водійські права, а й довідки про вагітність (коштує 500–800 грн.), довідка про хворобу (60–80 грн. за один день), посвідчення пільговиків, що дають, крім усього іншого, право на безкоштовний проїзд (600–1000 грн.). За оцінками прокурорів, усі ці документи штампуються в підпільних друкарнях.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів