На перший погляд, процес виготовлення маскувальних сіток може здатися рутинним: нарізати тканину та вплести її в основу. Однак це далеко не так, це справжня творчість і кропітка праця, де важлива кожна деталь.
«Я не художник, але коли плету, то створюю свої картини», – так процес плетіння маскувальних сіток «Гривні» описала херсонка Лариса.
Жінка говорить, що для неї кожна сітка – це як картина, яку вона творить із любов'ю. Вона уявляє, де має бути «травинка» чи «листочок», щоб сітка, дійсно, маскувала та оберігала наших воїнів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Будь-який запит від військових – пріоритет»: як волонтери з Херсона та Одеси вже третій рік допомагають фронту
Щодня вона разом з іншими херсонцями та одеситами приходить до ГО HelpToWIN, що знаходиться в Одесі, де вони разом займаються виготовленням сіток.
Лариса виїхала з Херсона через два тижні після звільнення міста й знайшла прихисток в Одесі, тому аби бути корисною – волонтерить.
«Навіть попри хворі руки, було шалене бажання допомагати. Понад рік я тут працюю, у нас дуже гарний колектив зібрався. Тут ми спілкуємося, підтримуємо одне одного, бо інакше ніяк. Серед нас є люди, які покинули свої домівки, що зараз дуже потерпають від ракет та дронів. У нас є люди з Кіндійки, Антонівки, лівого берега», – говорить жінка. Її власний дім у центрі Херсона також пошкоджений обстрілами.
Як розповіли «Гривні» у ГО HelpToWIN, точно підрахувати, скільки квадратних кілометрів такого захисту для військових вже виготовили за ці роки, вони не можуть, однак щомісяця це приблизно 25 сіток.
Включені у цей процес переважно жінки, але є чоловіки-пенсіонери. Інколи також долучаються іноземці, які перебувають в Одесі.
Волонтери жартують, що плетуть сітки у декілька змін: хтось приходить зранку, хтось після обіду, оскільки працює. Тому щодня, зранку і до вечора, навіть у вихідні, там триває активний процес нарізання тканини та плетіння. Учителі, стоматологи, бухгалтери та пенсіонери – всі вони тут сіткарі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волонтерство, яке рятує життя: сестри з Олешків - про допомогу землякам в окупації
Очільник ГО HelpToWIN Олександр Рикун говорить, аби створити маскувальну сітку, треба зважати на місцевость та пору року, адже основна мета – допомогти військовим залишатися непомітними на лінії фронту:
«Наші сітки – індивідуальні. Хлопці надсилають фото місцевості: лісосмуга, поле, очерет – і наші дівчата добирають схожі кольори. Це також стосується і сезону. Адже головне в сітці – це не демаскувати, неправильно підібрана сітка викриває наші позиції».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Така ж незламна, як і її місто: історія херсонки, родина якої налічує 130 людей
Виконуючи свою кропітку працю, кожен із волонтерів вірить, що їхній маленький внесок – це частинка майбутньої перемоги. Тому кожен вузол на сітці, кожен метр тканини є виявом турботи та вдячності українським захисникам.
Сітки надсилаються в різні куточки України, а також, звісно, на передову, по всій лінії фронту.
Фото «Гривни», а також надані волонтерами ГО HelpToWIN
Тэги: