У серці Херсона облаштували жовто-блакитний острівець пам’яті загиблим воїнам (фото, відео)

У серці Херсона облаштували жовто-блакитний острівець пам’яті загиблим воїнам (фото, відео)

Автор: Дарина Лапіна 23 Серпня 2024 13:15

Сотня малих жовто-блакитних стягів нещодавно з’явилась у серці Херсона – на площі Свободи. Кожен із них – це відібране російськими загарбниками життя наших земляків, жителів Херсона та області, які загинули, захищаючи свою країну. На деяких прапорцях уже вказані імена полеглих Героїв, залишити ж написи на інших можуть рідні загиблих військових.

Про це «Гривні» розповіла депутатка Херсонської міськради, очільниця ГО «Справа громад Херсон» Оксана Погомій, яка разом з іншими членами громадської організації і облаштували нове місце пам’яті на площі Свободи.

Сьогодні, 23 серпня, в Україні відзначають День Державного Прапора. Однак важливо пам’ятати, завдяки кому й нині, у період найстрашнішої з часів Другої світової війни, над українськими містами та селами майорять жовто-блакитні кольори.

Тому-то процес меморіалізації нинішньої війни, облаштування різного роду місць пам’яті про наших Героїв є надзвичайно важливим. На цьому наголошує і Оксана Погомій, розповідаючи про створення острівця пам’яті в центрі міста:

«Подібні острівці пам’яті є в багатьох містах, а в нас – ні. Тому ми вирішили зробити таке місце в Херсоні – на площі Свободи. Я думаю, що це дуже доречно – біля пам’ятника Небесній Сотні, це правильне місце, це наш Майдан.

Наразі на прапорцях є імена тих, хто загинув у Бузковому парку і в ліцеї 1 березня 2022 року, тих, хто з нашої ТрО був закатований окупантами. Також імена наших земляків, які загинули. Наприклад, Олександр Меньшов, Василь Паламарчук, Сергій Зелінський, Михайло Мордашов – ті, про кого ми знаємо, з ким ми дружили.

Там зараз 100 прапорців, але вони там не всі підписані, тому що ми не знаємо всіх. Для того щоб знати всіх, треба велику роботу проводити, над чим ми зараз і працюємо. Ми будемо робити Книгу пам’яті. У нас є людина (у «Справі громад» - авт.), яка над цим працює, але ж це нешвидка робота. Поки що збираємо матеріали, і можливо, буде видана книга за рахунок міста, але я не дуже в цьому впевнена. Я більше на свої сили розраховую, можливо, ми назбираємо грошей і видамо, це не такі великі кошти насправді, я дізнавалась», – розповіла пані Оксана.

Вона додала, що підписати пусті прапорці можуть рідні загиблих військових.

«Деякі прапорці ми залишили вільними і їх можуть підписати рідні загиблих. От у коментарях під моїм дописом мені написала одна жінка, яка просила додати ще одне ім’я – Дмитра Борисенка з Генічеського району. Він, на жаль, загинув. Ми сьогодні сходили на площу й дописали на одному з прапорців і його ім’я», – розказала Оксана Погомій.

На її думку, облаштування подібних місць пам’яті є надзвичайно важливим процесом, який безпосередньо впливає на виживання нашої країни й нації.

«Нам треба відновити світлини на Алеї Героїв. Зараз там без світлин, лише прізвища та імена. Ну хоча б це. Але про тих, хто загинув з початку повномасштабного вторгнення, ніхто нічого не робив. Я вхожу до координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Херсонській міській раді, і от я кажу: у нас є Чорнобаївка, вона що не під обстрілами? Вона теж кожен день під обстрілами, але там спромоглися поставити банери, поставити прапор біля кожного банера, є світлини, і люди шанують. Ми проїжджаємо Посад-Покровське. Там 5 прапорів стоїть, я порахувала. Там є загиблі саме з цього села, котрих шанують.

У Херсоні також потрібно це робити. Ми шануємо тих, хто в Бузковому парку загинув. Там невеличкий меморіал зробили. Але поки ми не будемо шанувати і пам’ятати всіх, хто віддав за нас своє життя, нічого в нашій країні не зміниться», – наголошує пані Оксана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Мадяру від херсонечок»: художниця з Херсона перетворює зброю на мистецтво – її твори є і в захисників

Фото та відео зі сторінки Оксани Погомій у Facebook.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів