Принцип роботи та відмінності інверторних генераторів

Принцип роботи та відмінності інверторних генераторів

Автор: Григорій Сергієнко 01 Жовтня 2024 16:30

Купівля якісного та правильного генератора допоможе не тільки забезпечити дім чи робоче місце електроенергією, а й вберегти себе та близьких від зайвих витрат. Також це важливо для безпеки, адже техніка працює на пальному та потребує обережного користування. Сьогодні поговоримо про інверторні варіанти — чим вони відрізняються від звичайних і чи варто шукати саме таку модель.

Чим особлива технологія

Генератор — пристрій із вбудованим двигуном, який створює напругу за допомогою пального: дизеля, бензину або газу. Обладнання можна використовувати для приватного будинку, дачі або під час поїздок на природу. Розділяють моделі за потужністю: наприклад, генератор Sigma можна придбати у варіантах від 1 до 3 кВт. Що вище цей показник, то більше приладів можна приєднати до техніки для постійного живлення. Інвертор у генераторах відіграє важливу роль — стабілізує напругу. Вихідний струм має чисту синусоїду, завдяки чому не шкодить під’єднаній техніці. Це особливо важливо для пристроїв, чутливих до перепадів напруги, зокрема котлів опалення або морозильних камер. Інша функція інвертора — регулювання потужності струму. Це допомагає заощадити пальне та зменшити витрати на електроенергію. Інверторні моделі автоматично знижують потужність, якщо до них під’єднати прилади, які потребують менше кВт, ніж у звичайному режимі видає генератор. Працює це й навпаки — наприклад, коли до техніки приєднали додаткові гаджети.

Плюси та мінуси

Серед переваг інверторних моделей, порівняно зі звичайними, виділяють:

  1. менші витрати пального;
  2. тихішу роботу;
  3. автоматичне регулювання напруги;
  4. чисту синусоїду;
  5. меншу вагу.

 

Проте генератори з інвертором коштують дорожче. Також такі моделі зазвичай мають зменшену потужність — до 8 кВт. Цього може бути недостатньо для живлення великих будинків чи бізнесу.

На що ще звернути увагу під час купівлі

Вибираючи будь-яку модель генератора, потрібно завчасно розуміти, що до нього будуть підключати. Підрахувавши енергетичні витрати, необхідно знайти пристрій оптимальної потужності. Також варто взяти до уваги невеликий запас — близько 10 %. Найбільш бюджетний та екологічний варіант — газ. Проте такі генератори коштують дорожче, а відновлювати запаси цього палива самостійно складніше. Дизельні моделі, хоча й дешевші у використанні, забруднюють повітря вихлопами. Бензинові генератори коштують значно менше, проте ціна створення енергії з таким пальним вища. Найкращий варіант для того, аби придбати якісний інверторний генератор, — звернутися до експерта. Він зможе не тільки підрахувати енергетичні витрати, а й допоможе правильно встановити техніку та пояснить особливості її використання.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів